Za vítězství do Hollywoodu

Čtrnáctiletá hráčka rakovnického Putt-golf clubu STARLIFE Olivia Prokopová se o následujícím víkendu zúčastní v čínském Kunmingu premiérového ročníku China Open v minigolfu a celý týden nám přináší pravidelné informace.

„Tak jsem to nakonec ustála! Do nedělního prvního kola jsem šla z prvního místa s náskokem pouhých pěti úderů, ale všichni soupeři, se kterými jsem byla tento den nalosována dle pořadí do skupin, při hře se mnou „zkolabovali“ a zahráli špatné výsledky. Prakticky všichni se shodli na tom, že mají jakoby trému. Takže náskok po pátém kole už jsem měla třináct úderů, protože jsem dokázala na tom lehčím hřišti zahrát 33, po šestém už patnáct úderů, když jsem na těžším hřišti
utvořila nový rekord 32 úderů.

V kole sedmém jsem opět zahrála jen průměr 36 úderů, přesto jsem náskok zvýšila před finálovým okruhem na dvacet úderů. To už jsem věděla, že nemohu prakticky v žádném případě ztratit. Přesto jsem byla hrozně nervózní. Možná i pro to, možná pro úmorné vedro, jsem zahrála svůj nejhorší výkon v Kunmingu – 38 úderů. I tak jsem náskok před druhým v pořadí zvýšila na celkových dvacet tři úderů.

Byl to fantastický pocit, když jsem přišla na poslední jamku, kde čekaly zástupy diváků, novinářů, televizních štábů… Pozdravila jsem je zdvižením kšiltovky a hledala jsem tátu. Až do předposlední jamky chodil stále se mnou, ale najednou odešel. Chytla jsem ho až padesát metrů od všeho dění. Chtěla jsem mu poděkovat, což jsem ale nemohla v soukromí, protože mi v patách byli novináři. Pak následovaly desítky rozhovorů, fotografování a nakonec slavností vyhlášení, které bylo opět velkolepé. Dostala jsem obrovský pohár – největší, který zatím mám, a finanční prémii. Táta vyndal nové boty, které pro mne měl koupené, Martin pak nový notebook. Byla jsem štěstím bez sebe. Moc jim oběma děkuji, což jsem mimo jiné učinila i při závěrečné řeči vítěze přímo na podiu. Bez nich, bez mého týmu, který musel zůstat doma, a bez přízně sponzorů – zejména pana Změlíka, bych se nikdy nestala vítězkou premiérového China Open. Je to totiž moje první vítězství v nejprestižnější kategorii na turnaji ze série US PMGA.

Děkuji i Kamče z Rakovnického deníku za mediální partnerství. A ještě jeden dárek jsem dostala, ale ten si vyberu až někdy v budoucnu. Kluci z Hollywoodu, o kterých jsem psala minulý týden, mne pozvali na prohlídku a natáčení do hollywoodských ateliérů…“

Olivia Prokopová, Kunming, Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *