Informace

Základní informace

Při otevřeném mistrovství Tyrolska v rakouském Telfsu třetí příčka v kategorii žákyň do 15 let.

Vítězství v celém seriálu SV Golf Masters žáků a žákyň do 12 let, když dvěma turnajům dominovala, ve zbývajících dvou obsadila druhou příčku. O rok později (tj. 2002) svůj triumf v seriálu SV Golf Masters zopakovala.

Po výše uvedeném turnaji v rakouském Telfsu obdržela jako první Evropanka juniorské kategorie pozvání k otevřenému mistrovství USA – US Open 2002 v Adventure golfu. Zde dokázala v květnu 2002 dominovat celému startovnímu poli dvanáctiletých juniorů a druhé v pořadí Aschlei Town unikla o rekordních šestadvacet úderů, čímž se stala mezinárodní mistryní USA.

Ihned po tomto úspěchu učinili pořadatelé z americké minigolfové federace precedentní rozhodnutí a povolili Olivii Prokopové start i v soutěži dospělých, což se v případě hráčů mladších dvanácti let stalo poprvé v historii. Zde v kategorii žen obsadila čtvrtou příčku, když za sebou nechala i dvě účastnice Mistrovství světa v minigolfu 2001.

Tyto mimořádné úspěchy znamenaly zvýšený zájem médií. Portrét české hráčky přinesl hned čtyřikrát televizní kanál ABC, část titulní strany s pokračováním na další straně jí věnoval deník The SUN News.

Publicitu zaznamenala Olivia Prokopová i v Česku, kde informace o jejím úspěchu přinesl na titulní straně týdeník Raport, který jí věnoval i další půlstranu uvnitř listu. Další články vyšly také v celostátních denících MF Dnes, Blesk a Sport.

Fotografie sedmileté hráčky společně s tehdejším předsedou Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Václavem Klausem a nejlepší českou zpěvačkou Lucií Bílou pak byly publikovány v týdeníku Raport a celostátním deníku Super. Svůj prostor věnovala Olivii Prokopové i nejsledovanější česká televizní stanice NOVA, která reportáž o úspěchu na US Open odvysílala v hlavní zpravodajské relaci a dvakrát i v ranním pořadu Snídaně s Novou, kde sedmiletá hráčka posléze hovořila i ve dvou pětiminutových živých vstupech. Miniportrét naší hráčky přinesla i stanice Prima a Olivia Prokopová vystupovala i v dětském pořadu České televize „Pohádková půda“.

Olivia Prokopová byla též v roce 2002 aktérkou několika společenských událostí. Při otevírání minigolfového areálu v Novém Strašecí přihlíželo její exhibici pět set diváků, jedním z hostů byla i při otevírání golfového hřiště v Podbořánkách.

Na podzim roku 2002 se Olivia Prokopová zúčastnila ve Spojených státech amerických Turnaje mistrů a mistryň v Adventure golfu, kde v kategorii juniorů do 12 let opět zvítězila, v kategorii žen dosáhla do té doby svého největšího úspěchu, jelikož nyní ji patřila již třetí příčka!

Ani tento úspěch nezůstal nepovšimnut. V USA věnovalo pozornost rakovnické hráčce hned pět televizních štábů – stanice NBC odvysílala v hlavní čase dokonce tříhodinový sestřih z Turnaje mistrů. Obsáhlý díl ve své reportáži z Turnaje mistrů věnoval české hráčce i deník New York Times.

Publicita neutichla ani po návratu do vlasti. S určitostí je možné hovořit o tom, že Olivia Prokopová je jediným sportovcem žákovské kategorie, který plní stránky celostátního tisku. V poslední době byly několikrát publikovány články a fotografie v MF Dnes, deníku Blesk, Denících Bohemia, týdeníku Raport, Blesk magazínu, Top magazínu Víkend a mnoha dalších.

Krátce po návratu z USA se Olivia Prokopová podruhé na jednom jevišti setkala s Václavem Klausem. Tentokrát v Rakovníku, kam ji pozval společně s poslancem Vlastimilem Tlustým na předvolební mítink budoucího senátora za ODS Miloslava Pelce.

V únoru roku 2003 byla Olivia Prokopová vyhlášena nejlepším sportovcem okresu Rakovník do 18 let.

Na jaře roku 2003 Olivia Prokopová nejprve zvítězila při juniorském Open mistrovství Georgie v Adventure golfu, kde navíc přidala bronzovou příčku v kategorii dospělých, posléze obhájila první příčku při juniorském US Open a stala se tak podruhé mezinárodní mistryní USA. V kategorii žen skončila třetí, čímž si opět vybojovala účast na podzimním Turnaji mistrů.

V červnu roku 2003 se zúčastnila silně obsazeného turnaje Hartford Open, kam pozvání obdrželo jen prvních třicet hráčů světového žebříčku Adventure golfu. Zde v kategorii juniorů zvítězila, v kategorii žen obsadila třetí příčku a v kategorii Open se umístila mezi muži profesionály na 5.-8. příčce, když ve druhém kole play off porazila i světovou jedničku – Matta Mc Caslina (31 let).

V srpnu roku 2003 zvítězila Olivia Prokopová na Open mistrovství Tyrolska v kategorii žákyň do 15 let.

V září roku 2003 zvítězila na British Open v Adventure golfu v kategorii juniorů i v kategorii žen. V kategorii Open obsadila třináctou příčku. I tyto úspěchy znamenaly pro Olivii Prokopovou značnou mediální publicitu.

O čtrnáct dnů později následoval Turnaj mistrů v Adventure golfu v USA, kde v kategorii juniorů do 12 let opět zvítězila, v kategorii žen obsadila fantastickou druhou příčku. Toto umístění dokonale předčilo všechna dosavadní a právem mu byla po návratu do vlasti věnována pozornost mnoha sdělovacími prostředky.

V samém závěru sezóny 2003 absolvovala Olivia Prokopová Mistrovství světa v Crazy golfu ve Velké Británii, a to v kategorii dospělých. Tento šampionát skončil obrovským překvapením, protože osmiletá hráčka zde v konkurenci třiceti mužů obsadila vynikající třetí příčku a stala se tak druhou vicemistryní světa. Reportáž z tohoto vrcholného podniku pořizovala společnost BBC, od které ji převzalo více než dvě stě televizních stanic celého světa. Největší pozornost pak byla právem věnována právě Olivii Prokopové.

V březnu roku 2004 byla tehdy ještě osmiletá Olivia Prokopová vyhlášena v Anketě týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník 2003 na čtvrtém místě mezi dospělými sportovci.

V květnu roku 2004 zvítězila Olivia Prokopová v juniorském US Open, v kategorii žen skončila na druhé příčce a v kategorii OPEN byla třináctá.

V červenci roku 2004 se Olivia Prokopová zúčastnila silně obsazeného turnaje ze série US ProMiniGolf Tour v arizonské Sedoně, kde v konkurenci dvaačtyřiceti juniorů zvítězila, v kategorii mužů pak vydobyla mezi pětadvaceti účastníky z osmi zemí světa historickou osmou příčku. I zde byla rakovnické hráčce věnována značná pozornost, když celostránkový článek se čtvrtstránkovou fotografií přinesl deník Red Rock News a několikaminutovou reportáž pak televizní stanice NBC. Po návratu pak o úspěchu informovaly tiskoviny MF Dnes, Deníky Bohemia a týdeník Raport.

V říjnu roku 2004 absolvovala Olivia Prokopová potřetí v řadě Turnaj mistrů v USA (Myrtle Beach), kde v kategorii žen vybojovala stříbrnou pozici, když až do závěrečných kol bojovala s pozdější vítězkou – Astrou Milane Stanwyck – o příčku nejvyšší. Nakonec jí podlehla o pouhé čtyři údery. V kategorii juniorů do 12 let vybojovala Prokopová potřetí v řadě stupeň nejvyšší.

Na závěr sezóny 2004 se Olivia Prokopová zúčastnila Mistrovství světa v Crazy golfu, kde v kategorii žen vydobyla bronzovou příčku, v kategorii Open skončila po vlastních chybách šestnáctá. I po skončení tohoto ročníku byla rakovnické hráčce věnována pozornost (TV Nova, MF Dnes, týdeník Raport, Deníky Bohemia).

V prosinci roku 2004 skončila Olivia Prokopová na čtvrté příčce hlavní kategorie ankety „Sportovec Středočeského kraje 2004“, které byla věnována značná pozornost sdělovacími prostředky.

V lednu roku 2005 byla Olivia Prokopová vyhlášena Královským pivovarem Krušovice a.s. „Osobností rakovnického regionu“.

V únoru roku 2005 byl Olivii Prokopové věnován prostor v prestižním měsíčníku Golf Digest, který tak vůbec poprvé v historii informoval o jiném odvětví, než kterým je takzvaný klasický golf.

V březnu roku 2005 byla tehdy ještě devítiletá Olivia Prokopová vyhlášena v Anketě týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník 2004 na třetím místě mezi dospělými sportovci.

V květnu roku 2005 se obhájila Olivia Prokopová na otevřeném mistrovství Spojených států amerických – US Open počtvrté v řadě juniorský titul, v kategorii žen pak skončila opět stříbrná a v kategorii Open (společně s muži) obsadila osmnáctou příčku. O rakovnické hráčce ihned po návratu informovaly české deníky a týdeníky, reportáž do červencového vydání připravuje opět i New York Times.

Na sklonku května se Olivia Prokopová zúčastnil v rámci Dětského dnes své první autogramiády, na které rozdala více než 1200 svých podpisových kartiček a autogramů. 1. června pak společně s fotbalovými legendami Karolem Dobiášem a Antonínem Panenkou slavnostně otevírala minigolfový areál ve Zruči nad Sázavou.

V červenci roku 2005 vybojovala Olivia Prokopová první příčku v kategorii juniorů při Arizona Open, kde skončila třetí v kategorii žen a čtrnáctá v kategorii mužů.

V polovině července vyšel v deníku New York Times článek, jehož část byla věnována právě Olivii Prokopové. Na jeho základě se ozvalo několik redakcí s žádostí o rozhovory. Mezi nejvýznamnější z nich patřil titul Prague Post, který uveřejnil velký portrét Olivie Prokopové.

V září 2005 se Olivia Prokopová zúčastnila v anglickém Hastings British Open, na kterém po slabších výkonech nakonec vybojovala bronzovou příčku v kategorii žen a sedmnáctou pozici v kategorii Open.

V říjnu 2005 obsadila Olivia Prokopová v kategorii žen stříbrnou příčku při Turnaji mistrů, když vůbec poprvé nestartovala kvůli náročnému programu v kategorii juniorů. V kategorii Open skončila dvacátá šestá. Vše si vynahradila jako členka vítězného výběru Evropy, který v prestižním duelu o Americas Cup 2005 porazil výběr USA 2:1. Evropa: Jesper Anderson, Hans Olofsson, Richard Lockner (všichni Swerige), Karl Lakos (Austria), Marek Špidra, Olivia Prokopová (oba Czechia).

Na Turnaji mistrů byla Olivii věnována obrovská pozornost. Velký publicistický materiál s bohatou fotografickou přílohou s ní připravoval renomovaný časopis Travel + Leisure Magazine, v pravidelných blocích též o průběžných výsledcích informovalo v Česku rádio Relax, se kterým navázala Olivia mediální spolupráci.

Na sklonku října 2005 absolvovala Olivia Prokopová potřetí v řadě Mistrovství světa v Crazy golfu, odkud přivezla své dosud největší úspěchy. V kategorii žen se stala mistryní světa a v nejprestižnější kategorii Open (muži) vybojovala stříbro a titul vicemistryně světa. Tento úspěch opět znamenal značný mediální zájem, například televizní stanice BBC a řady tištěných médií, v Česku pak TV Nova.

V závěru roku 2005 skončila Olivia Prokopová v anketě „Sportovec kraje 2005“, kterou vyhlašuje Krajský úřad Středočeského kraje, v kategorii dospělých sportovců na výborné třinácté příčce.

Ještě předtím byla Olivia Prokopová na rakovnickém Husově náměstí při Mikulášské nadílce odměněna jako jedna ze tří nejúspěšnějších žáků 2. Základní školy Rakovník za vzornou reprezentaci školy.

Rok 2006 zahájila Olivia Prokopová soustředěním ve švédské Eskilstuně, kde se připravovala pod vedením švédského národního trenéra Petera Gyllhaga společně s mistry světa a Evropy na evropských površích a vítězi Turnaje mistrů v Adventure golfu Hansem Olofssonem a Andersem Olssonem a s mistryní světa na evropských površích Karin Wiklund.

Na závěrečném turnaji pak obsadila v konkurenci dalších deseti žen čtvrtou příčku.

V průběhu měsíce března 2006 propůjčila Olivia Prokopová své jméno kolekci sportovní obuvi a při slavnostním vyhlášení „Ankety týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník 2005“ obsadila stříbrnou příčku v kategorii dospělých sportovců.

Na Apríla – 1. dubna 2006 – se Olivia Prokopová utkala v brněnském hotelu Voroněž v exhibičním duelu s olympijským vítězem z Barcelony 1992, desetibojařem Robertem Změlíkem, kterého ve hře na jamky přehrála 4:1.

Tři dny poté absolvovala v dobřichovickém ateliéru známé fotografky Michaely Cibulkové focení s poslancem PČR Vlastimilem Tlustým, aby tak podpořila v kampani pro nadcházející parlamentní volby ODS.

V neděli 9. dubna, v den svých jedenáctých narozenin, pak byla Olivia Prokopová jednou z aktérek slavnostního vyhlašování juniorského mistrovství republiky v boxu, které hostila rakovnická sportovní hala a kde Olivia předávala poháry a medaile mistrům ČR.

Ještě ten den večer odletěla se svým doprovodem do severoirského Belfastu, kde se 10. dubna konala několikahodinová tisková konference k Irish Open 2006. Olivia pózovala šesti deníkům a týdeníkům nejen se sponzory akce, ale i se starostou Belfastu, který ji přišel oficiálně přijmout. V odpoledních hodinách pak byla rakovnická hráčka ve dvouhodinovém „zajetí“ místní celoplošné televize.

Krátce po návratu z britských ostrovů se Olivia Prokopová zúčastnila na rakovnickém náměstí předvolebního mítinku ODS, kde se mj. setkala i předsedou strany Mirkem Topolánkem.

Začátkem května roku 2006 zaznamenala Olivia Prokopová další výrazný úspěch. Na US Open bojovala až do úplného závěru s domácí reprezentantkou Astrou Miglane Stanwyck o prvenství v kategorii žen. Po pěti z celkových devíti okruhů bylo skore stále vyrovnané. Nakonec česká reprezentantka podlehla zkušenější soupeřce o osm úderů. V nejprestižnější kategorii Open skončila v poli čtyřiačtyřiceti mužů na bodované patnácté příčce.

Ihned po návratu se Olivii Prokopové věnovala řada médií. Mj. Deníky Bohemia, týdeník Raport, MF Dnes, rádio Relax, Český rozhlas. Významný prostor jí pak věnovala i zámořská média ve Velké Británii, USA a Kanadě – jako např. Washington Post, informační agentura Reuters nebo řada internetových serverů. Druhý den po návratu ocenila Olivii Prokopovou za dobrou reprezentaci vlasti ve světě desetitisícovým šekem Občanská demokratická strana.

Ve třetím květnovém týdnu se Olivia Prokopová účastnila v severoirském Belfastu premiérového Irish Open, kde v silné konkurenci obsadila v kategorii Open (muži) vynikající sedmou příčku, v kategorii žen nepoznala přemožitelku.

Počátkem července se Olivia Prokopová zúčastnila potřetí v řadě v arizonské Sedoně turnaje ze série USPMGA Tour, na kterém zvítězila jak v kategorii žáků do 13 let, tak i juniorů do 18 let, v kategorii žen vybojovala stříbrnou příčku, v kategorii Open skončila jedenáctá.

Dalšího výrazného úspěchu dosáhla Olivia Prokopová začátkem září roku 2006, kdy v anglickém městě Hastings podruhé vybojovala titul mezinárodní mistryně Velké Británie v kategorii žen, v kategorii mužů (Open) skončila patnáctá.

Na následném British Minigolf Club Championships v anglickém Dorridge nastoupila Olivia Prokopová společně s Timem Daviesem, Ruth Bullin a Tedem Mc Iverem v dresu Planet Hastings Crazy golf clubu, který obhájil titul britských šampionů. Česká hráčka zde podala nejlepší individuální výkon za všech účastníků.

Krátce po návratu z britských ostrovů přijal Olivii Prokopovou starosta Královského města Rakovník Ing. Zdeněk Nejdl, aby ji odměnil za úspěšnou reprezentaci města.

Vrcholem sezóny 2006 byl Turnaj mistrů (US Masters), na kterém se Olivia Prokopová dočkala v kategorii žen zatím svého největšího úspěchu, když před druhou Vanette Block zvítězila po dvanácti kolech o jeden úder. V kategorii Open skončila česká reprezentantka osmnáctá.

Prvenství z kategorie žen pak zopakovala Olivia Prokopová i o týden později v anglickém Hastings, kde obhájila titul mistryně světa v Crazy golfu. V kategorii Open pak skončila šestá.

Na obou posledně jmenovaných šampionátech zaznamenala Olivia Prokopová značnou publicitu, jak z oblasti tištěných médií, tak i rozhlasových a televizních stanic. Česká televize například v listopadu natáčela v sídle rakovnického Putt-golf clubu CONDOR s Olivií Prokopovou krátký medailonek, který byl věnován zejména nedávným úspěchům na Turnaji mistrů a Mistrovství světa.

V premiérovém žebříčku US ProMiniGolf Tour za rok 2006, který čítá dvě stě šest hráčů a hráček, si na své konto Olivia Prokopová připsala celkovou jedenáctou příčku, když po pouhých třech odehraných turnajích (US Open, Arizona Open a Turnaj mistrů) z celkově třinácti hodnocených získala 2956 bodů.

Počátkem roku 2007 se Olivia Prokopová v ostravském televizním studiu České televize zúčastnila jako nejmladší host v historii natáčení populárního pořadu „Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit“.

V druhém lednovém týdnu se Olivia Prokopová po téměř pěti letech vrátila na takzvaně evropské povrchy (eternit, filc, beton), aby při XXIII. ročníku „Novoročního turnaje“, který pořádá Tempo Praha dominovala kategorii žáků, v kategorii žen skončila stříbrná a v kategorii Open šestnáctá.

V únoru se Olivia Prokopová nejprve podruhé vydala do švédské Eskilstuny, kde po špatných výsledcích obsadila v kategorii žen až jedenáctou příčku. Vše si ale vynahradila v rakouském Garstenu, kde při XV. ročníku Schüler und Jugend – Hallenturnier vybojovala bronzovou pozici v kategorii žákyň do patnácti let, když tři z celkových čtyř kol vedla, aby nakonec o třetí příčce rozhodl až rozstřel na čtvrté jamce. Na XVII. ročníku Int. PSV Hallentrophy se Prokopové povedla dokonalá odveta za středeční výpadek. Po sobotním výtečném výkonu 24, 25, 22 se usadila na čele kategorie žákyň a i přes obrovský nedělní výpadek v podobě výsledku 32, 25 a 29 úderů se na této příčce s celkovým výsledkem 157 úderů udržela až do konce.

Jen pár hodin před odjezdem do Rakouska se Olivia Prokopová zúčastnila v budově Krajského úřadu Středočeského kraje slavnostního vyhlášení ankety „Sportovní talent ČSTV 2006“, kterou pořádalo Středočeské krajské sdružení ČSTV ve spolupráci s Komisí pro sport Rady Středočeského kraje a odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Olivia Prokopová se mezi pětatřiceti nominovanými umístila v nejlepší desítce, která byla určena bez konkrétního pořadí.

Během měsíců únor a březen se Olivii Prokopové věnovala řada sdělovacích prostředků. Týdeník Raport ji zařadil do širší nominace na „Sportovce okresu Rakovník 2006“, deník AHA! pak mezi nejtalentovanější děti České republiky a týdeník Instinkt uveřejnil ve článku „Daň za slávu“ srovnání Olivie Prokopové s novopečenou mistryní světa ve sjezdovém lyžování Šárkou Záhrobskou a dalšími významnými sportovci.

Koncem března a počátkem dubna se Olivia Prokopová aktivně prezentovala na ostravské veletrhu Golf Trio, kde předváděla své umění na drahách firmy Gardengolf.

5. dubna byla Olivia Prokopová vyhlášena šestým nejlepším sportovcem okresu Rakovník v kategorii dospělí a 7. dubna byl v České televizi odvysílán pořad „Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit“, kde byla rakovnická hráčka jedním z hostů.

V den svých dvanáctých narozenin – 9. dubna – absolvovala Olivia Prokopová tiskovou konferenci za účasti novinářů z Deníků Bohemia, MF Dnes, týdeníku Raport, Českého rozhlasu a kabelové televize ATS – FCA TV.

Třetí dubnový víkend se Olivia Prokopová zúčastnila v severoirském Belfastu podruhé Irish Open, kde jako jediná žena v celém startovním poli čelila dvaatřiceti zúčastněným mužům. V této konkurenci obsadila vynikající šestou příčku, když zúčastnění odborníci označili její hru jako „nejlepší minigolf její dosavadní kariéry“.

O něco méně se Prokopové dařilo první květnový víkend na US Open, kde musela nakonec bojovat o bronzovou příčku z kategorie žen v dodatečném nervydrásajícím rozstřelu, který pro sebe rozhodla až na jamce číslo šest. V kategorii mužů obsadila dělenou pětadvacátou pozici. Společně s Josefem Vozárem pak vybojovala čtvrtou příčku v kategorii družstev.

Na sklonku května uspořádala Olivia Prokopová již druhý ročník CONDOR Cupu pro děti z dětských domovů, nad kterým převzal záštitu i senátor Miloslav Pelc.

Právě v této době přinesl obsáhlý portrét rakovnické hráčky sportovně-společenský týdeník ECHO a krátce poté se začala Olivia Prokopová zúčastňovat golfových akcích 4G Challenge, na kterých puttovala proti předním hráčům z české golfové špičky.

V červnu se pak Olivia Prokopová po pěti letech vrátila i na evropské povrchy (eternit, filc, beton), na kterých vybojovala při Přeboru Čech v Tanvaldu tři medaile: stříbro ve smíšené kategorii žáků do 15 let, zlato z kategorie juniorských družstev a stříbro ze soutěže družstev žen.

Dosud nejlepšího umístění v kategorii Open (společně s muži) vybojovala v rámci US PMGA Tour Olivia Prokopová při červencovém turnaji v arizonském Pinetop, kde skončila na sedmé příčce a nechala za sebou např. dvojnásobného vítěze US Masters z let 2005 a 2006 Hanse Olofssona, či bratry Mc Casliny, několikanásobné mistry USA. Premiérově se pak radovala i z vítězství nad svojí největší soupeřkou Astrou Miglane Stanwyck (USA), kterou porazila na poslední jamce posledního kola o jeden úder. K tomuto triumfu v kategorii žen přidala Prokopová i vítězství v kategorii juniorů.

Triumf z kategorie žen zopakovala Olivia Prokopová i o tři dny později, kdy v arizonské Sedoně porazila Astru Miglane Stanwyck o pět úderů. Kralovala i kategorii juniorů a v kategorii Open skončila tentokrát dvanáctá.

Oba výše uvedené úspěchy přinesly opět značný mediální zájem, když o výsledcích obsáhle informovaly Deníky Bohemia, týdeník ECHO, týdeník Raport a MF Dnes, v USA pak Red Rock News.

Olivii Prokopové se dařilo i při Mistrovství České republiky na evropských površích, které nejsou její dominantou, ale dle vlastních slov si chtěla porovnat, jak by si na těchto površích vedla. Zisk tří medailí hovoří za vše. Olivia zvítězila v kategorii mladších žáků, stříbro vybojovala v kategorii žáků starších a vicemistryní republiky se stala i s družstvem žen.

V zájmu sdělovacích prostředků se Olivia Prokopová ocitla i při srpnové charitativní akci s názvem „Golf pro Dobrý skutek“. Na karlštejnském golfovém hřišti se sešlo několik desítek sportovců a umělců zvučných jmen, mezi kterými nechyběli například hokejisté NHL Dominik Hašek, Martin Ručinský, Martin Erat, Jan Hlaváč, Jiří Hrdina nebo fotbalový internacionál Ivan Hašek, či z umělecké scény Jiří Korn, Karel Heřmánek, Felix Slováček, Bára Štěpánová, jejichž soupeři a partnery byli hráči golfu, jimž vévodil profesionál Alan Babický. Ti všichni přijali pozvání od Kateřiny Stočesové, Miss ČR z roku 1998 a patronky sdružení Dobrý skutek, pro které se ten den vybralo více než půl milionu korun, které putují na pomoc postiženým dětem.

V září se Olivia Prokopová nejprve radovala z premiérové vítězství v kategorii Open (společně s muži), když v anglickém Margate zvítězila v BMGA International Players Championships.

O dva dny později si na stejném hřišti připsala prvenství v ženské části British Open, když v kategorii mužů (Open) vybojovala vynikající šestou příčku.

Na ten úspěch navázala o čtrnáct dnů později v anglickém Hastings, kde nejprve vybojovala s Davem Hardingem stříbrnou příčku v britském šampionátu dvojic, aby o den později slavila mistrovský titul v soutěži týmů, kde nastoupila v dresu Planet Hastings Crazy Golf Clubu.

Na následném Turnaji mistrů (US Masters) v USA získala Olivia Prokopová stříbrnou příčku v kategorii žen, v kategorii Open vybojovala své dosud nejlepší umístění, kterým byla třináctá příčka. Společně s Markem Špidrou pak vybojovali bronz v kategorii týmů. Oba pak slavili vítězství s výběrem Evropy při Intercontinental Cupu. Olivii Prokopové pak věnoval obsáhlou pasáž prestižní americký měsíčník GOLF, který na půlstraně informoval zejména o dobře fungujícím realizačním týmu.

V závěru sezóny se Olivia Prokopová zúčastnila opět v anglickém Hastings Mistrovství světa v Crazy golfu, kde v kategorii žen vybojovala stříbrnou příčku, v kategorii žen skončila šestnáctá. Zajímavostí zůstává, že přímo na šampionátu natáčel štáb BBC pořad o Colinu Jacksonovi „One show“, do kterého si dvojnásobný mistr světa v běhu na 110 m překážek vybral k natáčení jedné sekvence právě Olivii Prokopovou, aby mohl glosovat její údery.

Ještě předtím byla Prokopová vyhlášena vítězkou Ankety o nejoblíbenějšího hráče Britské minigolfové asociace (BMGA).

Na sklonku roku 2007 zvítězila Olivia Prokopová v prestižní anketě „Zlatý oříšek“, ve které je každoročně oceněno pouze deset dětí ve věku od čtyř do čtrnácti let z různých oborů lidské činnosti. Tuto anketu podrobně sledovaly prakticky všechny tuzemské sdělovací prostředky.

Na Nový rok odvysílala Česká televize slavnostní předávání cen Zlatý oříšek

Vynikající osmou příčku v kategorii Open (muži + ženy), v níž nastoupilo celkem dvacet devět účastníků, přivezla Olivia Prokopová ze XXIV. ročníku Novoročního turnaje, který pravidelně pořádá SK Tempo Praha na eternitových drahách. V soutěži žen obsadila stříbrnou pozici, v kategorii žáků pak dominovala.

Třetí lednový víkend se Olivia Prokopová představila při exhibici na hobbyminiaturgolfovém hřišti v Kožlanech, kde od pořadatelů obdržela čestnou VIP kartu.

Počátkem února pak Olivia Prokopová absolvovala v České televizi natáčení oblíbeného dětského pořadu „Hřiště 7“, jehož odvysílání bylo naplánováno na březen.

V pondělí 11. února převzala Olivia Prokopová v budově Krajského úřadu Středočeského kraje z rukou předsedy ČSTV Ing. Vladimíra Srba pamětní plaketu „Sportovní talent SKS ČSTV 2007“, která byla určena pro desítku nejlepších z celkového počtu více než padesáti šesti tisíc registrovaných sportovců do osmnácti let.

Turnajový kolotoč začal pro Prokopovou v třetím únorovém týdnu v rakouském Garstenu. Při XVI. ročníku Int. Schüler und Jugendturnier si nejlépe vedla právě Olivia Prokopová, která zvítězila ve své kategorii žákyň o deset úderů před domácí Jenifer Helm. Navíc zahrála i absolutně nejlepší výsledek 93 úderů a porazila tak i všechny starší hráče a hráčky. O den později byl na pořadu I. Int. Preis der Marktgemeinde Garsten, který byl rozdělen pouze do dvou kategorií – muži a ženy. Olivia Prokopová se neztratila ani v tomto turnaji, když obsadila skvělé čtvrté místo s průměrem 22,66 úderů. O víkendu pak následoval již XVIII. Int. PSV Hallentrophy a o jediné české vítězství se opět postarala Olivia Prokopová, jež zvítězila v kategorii žákyň před domácí Jenifer Helm o jeden úder. Umístila se i v kategorii juniorů, kde s průměrem 24,00 obsadila bronzovou příčku.

Ve středu 12. března proběhl v pražském Sportcentru Step společenský večer u příležitosti I. výročí měsíčníku ForGolf a křestu nového dvojměsíčníku ForGolf Women. V rámci čtyřhodinové show se představila i Olivia Prokopová, která na putting greenu soutěžila s golfovými profesionály, jimiž byli Petr Mrůzek a Steve Bradley z Velké Británie.Několik stovek diváků bylo nakonec svědky až dodatečného rozstřelu, ve kterém zvítězila právě Olivia Prokopová! Ta posléze od šéfredaktorky nového časopisu ForGolf Women Dády Kutilové obdržela nabídku na spolupráci. Každé dva měsíce tedy bude mít svoji vlastní stranu.

Na sklonku března proběhlo slavností vyhlášení nejlepších sportovců okresu Rakovník za rok 2007, kde Olivia Prokopová obsadila dle hlasování odborné komise jako nejlepší žena třetí příčku v kategorii dospělých.

Počátek dubna znamenal pro Olivii Prokopovou týdenní soustředění na evropských površích (eternit) v Holešově, které bylo završeno dvoudenním turnajem v Přerově (Moravia Tour), kde rakovnická hráčka zvítězila v kategorii žákyň, v kategorii žáků obsadila třetí příčku, když prohrála rozstřel o stříbrnou pozici.

Stoupající formu potvrdila Prokopová na následných Open turnajích v Děčíně, kde na filcu obsadila v sobotu první příčku v kategorii žákyň i žáků, v kategorii Open skončila sedmá! Ještě lepšího umístění pak dosáhla v neděli, kdy opět dominovala mládežnickým kategoriím, v kategorii Open pak dosáhla dokonce na třetí příčku.

Jen na dva dny si Olivia Prokopová odskočila do Prahy, kde se na golfovém hřišti v Hodkovičkách zúčastnila při dnu automobilky AUDI společně s pěti golfovými profesionály exhibice v puttování.

Hned o dalším víkendu se na děčínských filcových drahách konal Celostátní turnaj, na kterém Prokopová opět zcela ovládla kategorii žáků. Ihned po skončení obdržela pozvánku do českého národního týmu i pro takzvaně evropské povrchy (eternit, filc, beton).

Náročný program pokračoval pro Olivii Prokopovou na nově otevíraném hřišti Adventure golfu ve švédském Goteborgu, kde po čtyřech základních kolech zaujímala čtvrtou příčku v kategorii Open, aby druhý den vypadla v prvním kole play-off.

Rovnou ze severu Evropy se Prokopová přesunula do maďarské Budapešti, kde premiérově nastoupila v českém národním dresu při Junior Nations Cupu. Reprezentační premiéra na evropských površích (eternit, filc) pro ní znamenala stříbrnou příčku v kategorii žákyň do 15 let.

Rovnou z tohoto podniku odlétla Olivia Prokopová do USA, kde se v Boothbay (Maine) zúčastnila US Open 2008. Přes pouhé tři dny přípravy zde dosáhla dosud největších úspěchů v rámci US ProMiniGolf Tour. V absolutní kategorii Open obsadila výtečnou čtvrtou příčku, když na bronzovou Astru Miglane Stanwyck ztratila pouhý jeden úder, stejně tak i v kategorii žen, kde skončila stříbrná. Po zásluze tak Olivii Prokopové věnoval značný prostor jak New York Times, tak i další tištěná a elektronická média.

Olivii Prokopové se nadmíru dařilo i tři týdny poté, na následném turnaji ze série USPMGA v arizonské Sedoně, kde doslova dominovala kategoriím žen i juniorů, v neprestižnější kategorii Open pak obsadila šestou příčku, čímž podruhé v krátké době dokázala svoji příslušnost k desítce nejlepších bez rozdílu věku a pohlaví. Ani tento úspěch nezůstal bez povšimnutí celostátních sdělovacích prostředků (např. týdeník ECHO, MF Dnes, For Golf Women, rádio Relax).

Tři dny po návratu z USA se Olivia Prokopová věnovala i společensko-charitativním akcím. Nejprve upořádala na miniaturgolfových drahách v Kožlanech I. ročník Olivia Cupu, nad kterým převzal záštitu i tamní starosta Mgr. Vladimír Přibyl, o den později se v novostrašeckém areálu Na kocourku uskutečnil již třetí ročník CONDOR Cupu pro děti z dětských domovů, jehož účast ozdobili i krajská zastupitelka Ing. Eva Janotová a náměstek hejtmana Středočeského kraje Ing. Vilém Źák.

Na konci června se Olivia Prokopová vydala na šestitýdenní pouť po evropských površích, kterou hodlala zakončit Mistrovstvím světa v Budapešti.

Na turnaji v Tanvaldu formu ještě hledala, ale o týden později v Holešově, který hostil Celostátní turnaj mládeže – Junior Trophy, už dominovala kategorii žákyň i starších žákyň, ve smíšené kategorii žáků a žákyň skončila stříbrná, v absolutní kategorii Open vybojovala šestou příčku.

Ještě lepší formu našla Olivia Prokopová na následném Mistrovství České republiky v Chebu, kde ze šesté příčky postoupila do play-off. V prvním kole hry na jamky pak porazila 5:3 Solaře, v semifinále 5:2 Nováka a ve finále 4:1 Vlčka. Zároveň se jako nejvýše postavená žákyně po základní části stala i mistryní republiky i v této kategorii, čímž si vybojovala nominaci trenéra Lipmanna na srpnové mistrovství světa.

Z budapešťského mistrovství světa se Olivia Prokopová vrátila se zlatou medailí a titulem mistryně světa i na takzvaně evropských površích, kterým se prioritně nevěnuje. Český národní tým juniorek ve složení Jana Nakládalová, Olivia Prokopová, Simona Handlová a Veronika Drbohlavová získal titul nejcennější až v dramatickém play off, kde na druhé dráze porazil druhé Němky. Olivia Prokopová skončila jako nejmladší účastnice v individuální kategorii na osmé příčce.

V pondělí 18. srpna se novopečená mistryně světa v minigolfu, třináctiletá Olivia Prokopová z rakovnického Putt-golf clubu CONDOR, dočkala významného pozvání a ocenění. Nejprve ji k hodinovému neformálnímu rozhovoru přizval místostarosta Královského města Rakovník Jan Švácha, posléze ji společně s Vítem Škaloudem, šestnáctiletým hráčem GC 85 Rakovník, který na MS získal s týmem juniorů bronzové medaile, přijal v obřadní síni rakovnické radnice starosta města Ing. Zdeněk Nejdl. „Dovolte, abych vás jménem města přivítal a ocenil vaše vynikající úspěchy,“ uvedl mimo jiné Nejdl, který s úspěšnými sportovci setrval při neformálním povídání více než půl hodiny. „Velmi si tohoto pozvání vážím. Pro každého sportovce je vždy dobré, když se o jeho úspěších ví a někdo je dokáže ocenit,“ svěřila se Olivia Prokopová, která přímo v útrobách obřadní síně poskytla rozhovor Českému rozhlasu.

Jen o týden později přijal Olivii Prokopovou i starosta Městyse Senomaty Mgr. Tomáš Valer. „Jsem potěšen, že vás mohu přijmout a poděkovat vám za úspěšnou reprezentaci. Je vzácné, že medaile ze světového šampionátu směřuje do Senomat,“ uvedl starosta Valer při předávání upomínkových předmětů. Následně se dozvěděl mnohé ze zákulisí všech minigolfových disciplín.

Druhý zářijový víkend přinesl pro Olivii Prokopovou třetí primát v řadě na British Open v kategorii žen, když prokázala i oprávněnou příslušnost k nejlepším minigolfistům planety, jelikož v kategorii Open vybojovala v silné konkurenci vynikající desátou příčku.

Vrchol sezóny 2008 přinesl na U.S. Masters (Turnaji mistrů) pro Olivii Prokopovou již pátou stříbrnou trofej z kategorie žen. V kategorii Open pak obsadila jedenadvacátou příčku.

Stříbrnou medaili v kategorii žen vybojovala Olivia Prokopová při Mistrovství Severní a Jižní Ameriky – America´s Championships.

Krátce po návratu z USA se Olivia Prokopová dočkala významného ocenění. V budově Krajského úřadu Středočeského kraje převzala z rukou hejtmana Ing. Petra Benda „Medaili Středočeského kraje“.

Na sklonku listopadu převzala Olivia Prokopová při oceňování nejúspěšnějších žáků základních škol a studentů středních škol ze Středočeského kraje „Poděkování za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje“.

Počátkem prosince se pak Olivia Prokopová dočkala svého druhého nejlepšího umístění v anketě „Sportovec Středočeského kraje“, když v kategorii dospělých obsadila šestou příčku.

V pátek 5. prosince pak Robert Změlík, olympijský vítěz z Barcelony 1992, úvodním puttem otevřel v Rakovníku šestijamkový Indoor Putting green, který nese název OLIVIA ARENA. Zároveň tak Robert Změlík přizval Olivii Prokopovou do Starteamu své společnosti STARLIFE, který bude od roku 2009 tvořit ještě dálková plavkyně Yvetta Hlaváčová a desetibojař Roman Šebrle.

Rok 2009 zahájila Olivia Prokopová vítězstvím v tradiční britské anketě „Miniaturegolfer 2008 awards“, ve které obdržela nejvíce hlasů v kategoriích „Nejlepší zahraniční hráč BMGA Tour“, „Nejoblíbenější zahraniční hráč BMGA Tour“ a „Nejlepší junior BMGA Tour“.

Vynikající osmou příčku v kategorii Open (muži + ženy) obhájila Olivia Prokopová na XXV. ročníku Novoročního turnaje, který pravidelně pořádá SK Tempo Praha na eternitových drahách. V soutěži žen pak dominovala.

Dokonalý triumf se povedl Olivii Prokopové hned o týden později při Czech Open. Po odehrání dvaasedmdesáti jamek se radovala nejen z vítězství v kategorii juniorů a žen, ale možná překvapivě, i když suverénně, zvítězila i v nejprestižnější kategorii Open, kde za sebou na stříbrné příčce nechala s odstupem dvanácti úderů svého dlouholetého trenéra Marka Špidru.

V průběhu ledna a února se Olivia Prokopová dočkala dalších významných ocenění. Ve veřejném hlasování ankety „Hráč roku 2008“ se umístila na vynikající druhé pozici v kategorii juniorek, a to se ziskem 27% hlasů za další českou hráčkou Janou Nakládalovou (34%), na třetí pozici se umístila Anna Nitschke z Německa (14%), All Stars team doplňuje čtvrtá Frida Elmdahl (13%) ze Švédska.

Zatímco Nakládalová a další hráčky sbíraly hlasy od hráčů a hráček takzvaně evropských povrchů, pro Prokopovou hlasovali převážně hráči a hráčky z USA a Velké Británie, kde se aktivně věnuje tamním sériím. V dalším hlasování pak dvanáct odborníků z celého světa zařadilo Olivii Prokopovou dokonce na dělenou desátou příčku v kategorii „Minigolfový tým snů 2008 – kategorie ženy“.

Potřetí v řadě se pak Olivia Prokopová zúčastnila v budově Krajského úřadu Středočeského kraje slavnostního vyhlášení ankety „Sportovní talent ČSTV“, kterou pořádá Středočeské krajské sdružení ČSTV ve spolupráci s Komisí pro sport Rady Středočeského kraje a odboru školství, mládeže a tělovýchovy, a potřetí v řadě se umístila v nejlepší desítce, která byla opět určena bez konkrétního pořadí.

Olivia Prokopová se dočkala významného ocenění i v okrese Rakovník, když jí pětatřicetičlenná odborná porota určila v Anketě týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník 2008 stříbrnou pozici.

Slavnostní aktu se ale Prokopová nezúčastnila, jelikož se tou dobou připravovala v anglickém Hastings na tamní Open turnaj. V konkurenci dvaačtyřiceti hráčů vybojovala po čtyřech okruzích na čtyřech různých hřištích v kategorii žen s naprostou převahou prvenství a v kategorii Open čtvrtou příčku, když prohrála rozstřel o bronz.

V březnu také uspořádala Olivia Prokopová ve své OLIVIA ARENĚ pro klienty Domova Ráček další z podniků Olivia Cupu.

Počátkem dubna pak vystoupila se svojí exhibicí na „Velkém firemním mítinku“ společnosti STARLIFE, kde se hned pětkrát utkala s olympijským vítězem Robertem Změlíkem.

Krátce na to propůjčila Olivia Prokopová svoji tvář i hlas pro rozhlasovou reklamu prvnímu hřišti na Adventure golf v České republice, jehož slavnostní otevření bylo naplánováno na 16. květen.

Dalšího životního úspěchu se Olivia Prokopová dočkala druhý květnový víkend na premiérovém ročníku China Open, kde se radovala též z premiérového vítězství v nejprestižnější kategorii Open na turnaji z profesionální série US ProMiniGolf Tour, kde dominovala stylem start – cíl, když svůj náskok v osmi okruzích postupně navýšila až na celkových dvacet tři úderů před dvěma domácími minigolfisty.

Ihned po příletu se Olivia Prokopová začala připravovat na dvoudenní exhibici, jež se konala v Horním Bezděkově u příležitosti slavnostního otevření prvního osmnáctijamkového hřiště na Adventure golf ve střední Evropě. Pozvání novopečené mistryně Číny přijali i dva olympijští vítězové v desetiboji – Robert Změlík a Roman Šebrle, se kterými Prokopová sehrála také jeden exhibiční okruh.

Dvě společenské chvilky absolvovala Olivia Prokopová na sklonku května a začátkem června. Nejprve slavnostně jako tvář Salonů Simona Leitner společně s majitelkou Simonou Leitnerovou přestřihla pásku zbrusu nového kadeřnického a kosmetického salonu v pasáži hypermarketu Tesco. O dva dny později nedávnou vítězku China Open přijali starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl s místostarostou Janem Šváchou, se kterými Olivia Prokopová dlouze pohovořila o svém posledním triumfu.

V červnu také počtvrté v řadě uspořádala Olivia Prokopová další ročník minigolfového turnaje v pro děti z dětských domovů, aby se krátce poté „utkala“ na hřišti v Horním Bezděkově s rakovnickým starostou Nejdlem a místostarostou Šváchou.

Poslední červnový den odcestovala Olivia Prokopová do USA, kde Chicagu na US Open vybojovala premiérově první příčku v kategorii žen a v nejprestižnější kategorii Open obsadila vynikající sedmou pozici.

Ihned po svém návratu do vlasti obdržela Olivia Prokopová nominaci do českého národního týmu pro Mistrovství Evropy juniorů na takzvaně evropských površích. Úřadující mistryně světa – Nakládalová, Handlová, Prokopová, doplněné náhradnicí Kadaníkovou – se nakonec musely na tomto šampionátu v německém Waldshutu „spokojit“ s celkovou čtvrtou příčkou, když na třetí Švédky a třetí Rakušanky ztratily pouhý jeden, respektive čtyři údery. V kategorii jednotlivkyň prošla šestnáctá nasazená Prokopová mezi nejlepších osm přes nasazenou jedničku – Němku Anne Hempel, kterou 6:5 porazila na dvacáté dráze v pořadí. V té chvíli ale pořadatelé pro déšť šampionát přerušili, aby ho o několik hodin později nepochopitelně prohlásili za ukončený! Osmičku nejlepších pak určila jury v tom pořadí, ve kterém byly hráčky původně nasazeny. Olivia Prokopová tak obsadila konečnou osmou příčku.

V neděli 30. srpna se v Horním Bezděkově konal premiérový republikový turnaj v Adventure golfu, na kterém se představilo celkem sedmadvacet hráčů a hráček. Olivia Prokopová se představila ve výtečné formě a dominovala jak v kategorii týmů (společně s Markem Špidrou), tak i kategoriím juniorů, žen a profesionálů bez rozdílu pohlaví.

Poslední srpnový den se pak Olivia Prokopová společně s Jednotkou hasičů Lužná, posádkou RZP Rakovník a Jiřím, Honzou a Barborkou Ladrovými postarali o velkolepou show na návsi v Lužné, kterou pod názvem „Rozloučení s prázdninami“ uspořádala místní cukrárna Niky a kterou navštívila dvoustovka dětí a stovka dospělých.

V pondělí 7. září se Olivia Prokopová premiérově vydala do The Professional Putters Association, aby v Orlandu nastoupila na pro ni dosud neznámém povrchu – Putt-Puttu – a stala se tak prvním člověkem planety, který kdy nastoupil na všech vrcholných akcích všech federací a asociací a povrchů, a to při The 2009 PPA National Championship Week, který byl rozložen do šesti hracích dnů a pěti turnajů. Při pondělním „ProPutters.com obsadila Olivia Prokopová čtyřicátou šestou příčku. Při úterním „Tournament Players Championship“ příčku jedenapadesátou a ve stejném dni i šestnáctou příčku při „Doubles Championship, kde nastoupila společně s Mattem Mc Caslinem. Největšího úspěchu pak dosáhla při středečním „PPA 50th Anniversary Tournament“, kde skončila na bronzové pozici. Od čtvrtka do soboty pak byl na programu „PPA National Championships“, ve kterém Olivia Prokopová obsadila čtyřiatřicátou příčku. Na závěr celého týdne ozdobil Olivii Prokopovou titul „PPA Putting Queen“ pro nejlepší ženu šampionátu.

Vynikající forma vydržela Olivii Prokopové i při největším vrcholu sezóny – Turnaji mistrů, kde dokázala dominovat v kategorii žen, když Astru Miglane Stanwyck, jež byla obhájkyní titulu, odsunula po dvanácti okruzích na stříbrnou příčku rozdílem dvacet devět úderů! V nejprestižnější kategorii Open pak Prokopová bojovala o primát až do posledních jamek, aby nakonec obsadila výtečnou a nečekanou čtvrtou pozici. V kategorii dvojic pak společně s Milanem Sýkorou obsadila stříbrnou příčku.

Na nadcházejícím Mistrovství světa v Crazy golfu, které opět hostil anglický Hastings, se Olivii Prokopové naopak vůbec nedařilo. V kategorii žen sice vybojovala bronzovou příčku, v kategorii Open skončila až šestadvacátá.

Zklamání si Olivia Prokopová vrchovatě vynahradila při Českém poháru – Czech MOS K&L Cupu, kde s výrazným náskokem ovládla nejen kategorii juniorů, žen a společně s Marek Špidrou kategorii týmů, ale i nejprestižnější kategorii Open.

Počátkem roku pobesedovala Olivia Prokopová s žáky Základní školy v Šanově.

V březnu se pak Olivia Prokopová opět po roce na základě hlasování hráčů a hráček z celého světa stala členkou čtyřčlenného „Dream teamu 2009“ v kategorii juniorek, kde stanula bok po boku Němky Anny Nitschke, Švédky Fridy Elmdahl a další Češky Jany Nakládalové

První jarní den přinesl pro Olivii Prokopovou další premiéru. Na „Velkém firemním mítinku“ společnosti STARLIFE představila svůj nový mobilní green, když opět poměřila své síly mj. i s olympijským vítězem Robertem Změlíkem.

O den později se Olivia Prokopová radovala z prvního titulu v tomto roce, když dominovala republikovému šampionátu ve hře na jamky – Czech Matchplay, ve kterém ve dvaceti duelech nepoznala ani jednou hořkost porážky.

V „Anketě týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník 2009“ obsadila Olivia Prokopová jako nejlepší sportovkyně okresu v kategorii bez rozdílu pohlaví čtvrtou příčku – navíc byla vyhodnocena mezi sedmi nejlepšími trenéry města Rakovník.

Na Apríla uspořádala Olivia Prokopová společně s Adventure golfem Horní Bezděkov na tamním hřišti akci s názvem „Puttujeme s Olivií“, čím byla oficiálně zahájena letní sezóna 2010.

Druhého dubna odletěla Olivia Prokopová na svoji dosud nejdelší turnajovou tour do USA, kde se nejdříve v texaském Killeen zúčastnila Western Open v Putt-Puttu asociace PPA, ve kterém obsadila sedmadvacátou příčku. Tento podnik opět posloužil jako nejlepší příprava na US Open v Adventure golfu, na kterém Olivia vybojova v pomyslném součtu kategorií své nejlepší umístění, když v kategorii žen nadělila své největší soupeřce – naturalizované Američance Astře Miglane Stanwyck – v osmi okruzích šestatřicet úderů a v nejprestižnější kategorii Open obsadila vynikající čtvrtou příčku – na vítěze ztratila pouhých šest úderů, na druhou příčku údery dva.

Ihned po návratu z téměř dvojměsíčního pobytu za oceánem se Olivia Prokopová zúčastnila tiskové konference k nadcházejícímu Czech Championship a uspořádala v následujících dvou dnech na jesenickém a rakovnickém náměstí i další dvě propagační akce s názvem „Puttujeme s Olivií“, kterých se zúčastnilo vždy několik stovek dětí i dospělých.

Třetí květnový víkend se v Horním Bezděkově uskutečnilo historicky první Mistrovství České republiky v Adventure golfu – Czech Championship, které pro sebe rozhodla právě Olivia Prokopová, jež ovládla nejen kategorie juniorů a žen, ale i neprestižnější kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví.

Krátce poté si Olivia Prokopová odskočila na eternit, aby ve své věkové kategorii ovládla turnaje Zemský turnaj v Bystřici pod Hostýnem a Grand Prix v Jedovnici.

Následný víkend se opět nesl ve znamení dvou „Olivia Cupů“, když nejprve v sobotu v Horním Bezděkově uspořádal Putt-golf club STARLIFE popáté v řadě turnaj pro děti z dětských domovů a handicapované klienty denních stacionářů. O den později pak byli Rakovničané pořadateli obdobného podniku v Kožlanech.

Ještě tentýž den odpoledne nastoupila Olivia Prokopová na jamky v Horním Bezděkově, aby zde obhájila prvenství v kategoriích PRO, ženy a junioři při druhém ročníku AGHB Open.

Svoji žákovskou dominanci potvrdila Olivia Prokopová o čtrnáct dnů později, když v Holešově dokázala zvítězit v dalším Open turnaji na eternitu.

V sobotu 3. července otevřela Olivia Prokopová svojí exhibicí v Malé Petrové u Zázrivé první hřiště Adventure golfu na Slovensku.

O několik dnů později se Olivia Prokopová představila ve slovenské televizi Markíza, když v pořadu „Teleráno“ propagovala Adventure golf.

Na následném Mistrovství ČR na eternitových drahách v Holešově a Bystřici pod Hostýnem vybojovala Olivia Prokopová titul mistryně republiky v kategorii žákyň, další zlatou medaili přidala s žákovským družstvem MGC Holešov a se stejným družstvem pak i bronz v kategorii družstev juniorských.

V polovině srpna se Olivia Prokopová zúčastnila v ruské Soči Mistrovství světa juniorů na eternitu a betonu. Po nedostatečné přípravě stačil její výkon až na patnáctou příčku v celkovém pořadí.

Vše si téměř dokonale vynahradila Olivia Prokopová o čtrnáct dnů později při premiérovém ročníku Czech Open v Adventure golfu, který hostil Horní Bezděkov u Kladna, kde dokázala zvítězit nejen v kategorii juniorů, ale i žen a společně s Danielem Vlčkem i v kategorii dvojic. V nejprestižnější kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví pak obsadila vynikající druhou příčku.

Ihned poté odcestovala Olivia Prokopová na téměř dva měsíce do USA, kde ji čekaly hned dva vrcholy sezóny ve dvou různých minigolfových disciplínách, a to v kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví na nejprestižnějších turnajích svého druhu. Nejprve se představila v nejstarší profesionální soutěži světa PPA National Championship, kterou v disciplíně Putt- Putt už jedenapadesát let pořádá Pro Putters Association, o čtyři týdny později nastoupila v asociaci USPMGA při US Masters v Adventure golfu. V obou turnajích vybojovala Olivia Prokopová stříbrné poháry, na US Masters navíc obhájila vítězství v kategorii žen, a dosáhla tak svých dosud největších sportovních úspěchů, které bude jen velmi těžko překonávat.

Ani v tomto okamžiku několikatýdenní turné Olivie Prokopové neskončilo. Okamžitě se z USA přesunula do anglického Hastings na World Crazy Golf Championship, kde ale skončila v otevřené kategorii na třinácté příčce, v kategorii žen na stříbrné pozici.

Zklamání si Olivia Prokopová vrchovatě vynahradila při Českém poháru – Czech MOS K&L Cupu, kde s výrazným náskokem ovládla nejen kategorii juniorů, žen, ale i nejprestižnější kategorii Open.

Počátkem března se Olivia Prokopová radovala z prvního titulu v tomto roce, když dominovala republikovému šampionátu ve hře na jamky – Czech Matchplay, ve kterém v sedmi dvoukolových duelech nepoznala ani jednou hořkost porážky.

V březnu také navštívila ateliér světoznámého fotografa Jana Saudka, který pro ni vytvořil kolekci uměleckých fotografií.

Na sklonku března pak Olivia Prokopová opět po roce na základě hlasování hráčů a hráček z celého světa stala členkou čtyřčlenného „Dream teamu 2010“ v kategorii juniorek, kde stanula vedle Rakušanky Martiny Danner, Němky Anne Borllich a Švédky Liny Liljegren. Zatímco ostatní Evropanky sbíraly hlasy od hráčů a hráček takzvaně evropských povrchů, pro Prokopovou hlasovali převážně hráči a hráčky z USA a Velké Británie, kde se aktivně věnuje tamním sériím.

První aprílový den otevřela Olivia Prokopová přestřižením pásky druhé oficiální osmnáctijamkové hřiště v ČR pro Adventure golf, a to v Počepicích u Sedlčan.

O necelý týden později byla v Anketě týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník – vyhlášena opět nejlepší sportovkyní okresu za rok 2010, když v absolutním pořadí ji odborná porota vyhlásila na stříbrné příčce.

Pak už přišly pro Olivii Prokopovou parádní dny, během kterých se nesmazatelně zapsala do dějin Adventure golfu. Jako první žena a navíc ze starého kontinentu zvítězila nejen v turnaji, který se konal jako otevřený pro amatéry i profesionály v předvečer US Open, ale dokonalým způsobem ovládla i Mezinárodní mistrovství Spojených států Ameriských, když zvítězila s obrovským náskokem nejen v kategorii žen a společně s Bradem Lebo i v kategorii dvojic, ale i v neprestižnější kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví.

Pak už přišly pro Olivii Prokopovou parádní dny, během kterých se nesmazatelně zapsala do dějin Adventure golfu. Jako první žena a navíc ze starého kontinentu zvítězila nejen v turnaji, který se konal jako otevřený pro amatéry i profesionály v předvečer US Open, ale dokonalým způsobem ovládla i Mezinárodní mistrovství Spojených států Ameriských, když zvítězila s obrovským náskokem nejen v kategorii žen a společně s Bradem Lebo i v kategorii dvojic, ale i v neprestižnější kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví.

Krátce po návratu do vlasti otevřela Olivia Prokopová v Berouně svojí exhibicí první hřiště na Crazy golf a týden po té, uspořádala v Horním Bezděkově se svým teamem další ročník Olivia Cupu pro děti z dětských domovů a klienty denního stacionáře z Domova Ráček.

V polovině června zkompletovala Olivia Prokopová hattrick při přestižním podniku AGHB Open, kde potřetí v řadě dominovala všem kategoriím.

Stejně dobře si vedla v Horním Bezděkově při Poháru Galerie WWG a v Počepicích při Pouťovém turnaji.

Poslední akcí první poloviny roku 2011 bylo pro Olivii Prokopovou otevření hřiště na Putting-golf v Úžicích u Kralup, na kterém o tři týdny později slavila úspěch v podobě vítězství v 1. ročníku Duo Cupu, v němž dominovala jak v kategorii jednotlivců, tak i společně s Petrem Novákem v kategorii smíšených dvojic.

Jen týden před tím uspořádala Olivia Prokopová se svým teamem v Horním Bezděkově „Adventure-golfový Camp Olivie Prokopové“, kterého se zúčastnilo šest hráčů ve věku od čtyř do dvanácti let.

Přímo z Úžic si to Olivia Prokopová namířila do Liberce, kde na tamním adventure-golfovém hřišti stanovila při své exhibici výkonem 45 ran místní rekord.

První sobota měsíce srpna pak patřila v Berouně „Crazy-golfovému dni s Olivií Prokopovou“, na který si našlo cestu několik desítek dětí i dospělých.

Dalším mezníkem bylo pro Olivii Prokopovou srpnové vítězství v kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví při Czech Masters v Adventure golfu v Horním Bezděkově, na kterém oplatila rok starou porážku Švédovi Ricardu Locknerovi. Prokopová zvítězila i kategorii žen, juniorů a týmů. Stejně tak i ve všech kategoriích vloženého MČR.

Hůře se Olivii Prokopové vedlo v září v Memphisu při PPA National Cahmpionship, kde obhajovala stříbrnou pozici v hlavním turnaji. V turnaji dvojic společně se Švédem Locknerem obsadili dvacátou příčku. Při turnaji Proputters.com skončila Prokopová na výtečné páté příčce. Z následného turnaje Players Championship pak po napadení od jedné z přítomných divaček odstoupila, v hlavním turnaji National Championship pak obsadila nelichotivou padesátou třetí příčku.

Prokopová se dalšího úspěchu dočkala na hlavním MAJOR turnaji sezóny v Myrtle Beach, když na US MASTERS dokázala obhájit nejen prvenství v kategorii žen, ale i stříbrnou příčku v nejprestižnější kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví, když pozdějšímu vítězi Jay Klaperovi podlehla až v následném play-off. Další zlatý pohár převzala Olivia Prokopová za soutěž dvojic, kterou ovládli společně se Švédem Ricardem Locknerem.

Svoji výbornou formu potvrdila Olivia Prokopová na následném World Crazy Golf Championship v anglickém Hastings, kde si připsala již pátý titul mistryně světa. V kategorii Open skončila jedenáctá.

Olivia Prokopová dominovala i Českému poháru – Czech MOS K&L Cupu, kde s výrazným náskokem ovládla nejen kategorii juniorů, žen, ale i nejprestižnější kategorii Open.

V polovině prosince se Olivia Prokopová podrobila v rakovnické nemocnici dlouhoplánované operaci pravého kolene, ke sklonku roku pak zahájila rehabilitaci.

V průběhu března a dubna se Olivia Prokopová dočkala dalších významných ocenění. Ve veřejném hlasování ankety Minigolfnews „Hráč roku 2011“ zvítězila v kategorii juniorek, v kategorii žen pak obsadila nečekanou pátou příčku.

Olivia Prokopová se dočkala významného ocenění i v okrese Rakovník, když jí pětatřicetičlenná odborná porota určila v Anketě týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník 2011 stříbrnou pozici mezi ženami a čtvrtou mezi sportovci bez rozdílu pohlaví.

Na sklonku dubna otevřela Olivia Prokopová společně s majitelem areálu Petrem Neumanem slavnostně nový areál Fantasy golfu v Plasích u Plzně.

První červencový den přinesl sedmnáctileté hráčce premiérové vítězství na Czech Open, které se konalo v Úžicích u Kralup a které stejně jako předchozí den Czech Championship dokonale ovládla, když kralovala všem kategoriím.

V generálce na US Open v Chicagu zvítězila Olivia Prokopová v turnaji ze série USPMGA Tour – Illinois State Open.

Při samotném US Open vybojovala česká hráčka prvenství v kategorii žen a jako obhájkyně absolutního titulu skončila v této kategorii po obrovském boji bronzová.

Ihned po návratu z USA započalo natáčení filmového dokumentu a světlo světa začaly spatřovat první stránky knihy se společným názvem „Cesta za zeleným sakem“.

Na sklonku srpna zvítězila v Horním Bezděkově Olivia Prokopová podruhé za sebou na Czech Masters, kde opět ovládla s výrazným náskokem jak absolutní kategorii, tak i kategorie žen, juniorů a týmů.

Pět dnů po tomto domácím triumfu se Olivia Prokopová vydala na šestitýdenní přípravu do Myrtle Beach, kde vše podřídila jedinému cíli: Triumfu na US Masters a zisku Zeleného saka pro absolutního vítěze tohoto nejprestižnějšího podniku.

V sobotu 13. října přišlo to, nač Olivia Prokopová tak toužebně poslední tři roky čekala. Po dvou stříbrných příčkách z let 2010 a 2011 vybojovala prvenství na US Masters a v 19:30 místního času v Myrtle Beach oblékla Zelené sako. Netřeba dodávat, že dokázala zvítězit i v kategorii žen a společně s Ricardem Locknerem i v kategorii týmů.

Výtečnou formu si česká reprezentantka odvezla i do Velké Británie, kde v Hastings – na mistrovství světa v Crazy golfu, obhájila titul mistryně světa v kategorii žen, k němuž přidala i titul mistryně světa v kategorii juniorů a fantastický bronz v kategorii Open.

Na sklonku roku Olivia Prokopová opět dominovala i Českému poháru – Czech MOS JM20 Cupu, kde s výrazným náskokem ovládla nejen kategorii juniorů, žen, ale i nejprestižnější kategorii Open.

V polovině prosince se Olivia Prokopová podrobila v rakovnické nemocnici dlouho plánované operaci druhého kolene, ke sklonku roku pak zahájila rehabilitaci.

V lednu převzala Olivia Prokopová vzácné ocenění na okrese Beroun, když v místní anketě o Nejlepšího sportovce Berounska skončila v kategorii do 18ti let na druhé příčce.

Březen přinesl Olivii Prokopové obhájení páté příčky v kategorii žen z veřejného hlasování ankety Minigolfnews „Hráč roku 2012“.

Olivia Prokopová se dočkala významného ocenění i v okrese Rakovník, když jí pětatřicetičlenná odborná porota určila v Anketě týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník 2012 nejvyšší pozici mezi ženami a čtvrtou mezi sportovci bez rozdílu pohlaví.

V úterý 9. dubna, tedy v den svých osmnáctých narozenin, pokřtila Olivia Prokopová knihu autora Tomáše Bednaříka „Olivia Prokopová – Cesta za zeleným sakem“, která je životopisným příběhem této české reprezentantky, mapující celých patnáct let od prvního uchopení golfové hole až po vítězství na US Masters.

Na výše vzpomínaný triumf navázala Olivia Prokopová v polovině května, kdy v Myrtle Beach zvítězila celkem nečekaně na US Open, aby tak zopakovala svůj absolutní triumf z roku 2011.

Již na US Open odehrála Olivia Prokopová závěrečné dva okruhy s únavovou zlomeninou pravého zápěstí, přesto se ještě pokusila alespoň částečně na červnové Czech Open, kde ale byla po druhém odehraném okruhu nucena odstoupit.

1. července se Olivia Prokopová podrobila na „Klinice ruky a plastické chirurgie“ ve Vysokém nad Jizerou u MUDr. Radka Kebrleho náročné operaci. V polovině července pak začala s rehabilitací.

Počátkem září už Olivia Prokopová odcestovala na dvouměsíční šňůru turnajů do USA. Nejprve se v Burlingtonu zúčastnila PPA National Championship, který brala více-méně jako přípravu a rozehrání. Při Doubles National skočila společněs Rickem Alessi na sedmnácté příčce, při Tourmanemt Players Championship na dvaatřicáté pozici a pro National Champinship jí patřila příčka dvaadvacátá.

Ihned poté se Olivia Prokopová přesunula do Myrtle Beach, aby se zde více než tři týdny připravovala na obhajobu nejcennějšího titulu – Zeleného saka. Po dvanácti odehraných kolech se Prokopové naskytla šance, v kterou před turnajem věřil jen málokdo – v play off se mohla proti Dannymu Mc Caslinovi, bývalému trojnásobnému vítězi US Masters, pokusit o obhajobu. V rozstřelu na tři jamky byla úspěšnější Prokopová, která tak opět po roce dominovala nejn v kategorii žen, ale i ve společné kategorii profesionálů a podruhé v řadě oblékla Zelené sako. V kategorii týmů skončila společně s Ricardem Locknerem třetí.

Famózní formu si Olivia Prokopová odvezla i do anglického Hastings, kde na mistrovství světa doslova a do písmene všechny své soupeře deklasovala a k obhajobě titulů v kategoriích žen a juniorů přidala i premiérový titul mistryně světa i ve společné kategorii profesionálů.

O čtrnáct dnů později pak Olivia Prokopová ovládla i Czech Masters a Memoriál Lubomíra Buča v Úžicích u Kralup a stala se tak absolutně neporaženou hráčkou roku 2013.

Tyto úspěchy vynesly Olivii Prokopovou k vítězství v anketě Sportovec Středočeského kraje 2013. Korunovace se uskutečnila v prosinci v Nymburku

V lednu převzala Olivia Prokopová ocenění opět i na okrese Beroun, když v místní anketě o Nejlepšího sportovce Berounska skončila v kategorii dospělých na páté příčce.

Ve stejném měsíci byla vydána stolní společenská hra „Všichni hrají minigolf s mistryní světa Olivií Prokopovou“, v únoru pak šlo na trh i pexeso „Olivia Prokopová 2013“.

Počátkem dubna se Olivia Prokopová dočkala ocenění i v okrese Rakovník, když jí pětatřicetičlenná odborná porota určila v Anketě týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník 2013 nejvyšší pozici mezi ženami a druhou mezi sportovci bez rozdílu pohlaví.

První dva květnové dny patřily v areálu Fantasy golfu Plasy českým šampionátům v Adventure golfu, které vyvrcholily dvanáctikolovým Czech Masters, na němž se představila i Olivia Prokopová, již trojnásobná vítězka tohoto podniku z let 2011 – 2013, která prvenství uhájila i pro rok 2014.

V následujících měsících převzal hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák záštitu nad účastí Olivie Prokopové na US Open a US Masters a sama hráčka pak slavnostně otevřela hřiště v Říčkách v Orlických horách a ve slovenských Vyhních.

Ze sportovního hlediska pak Olivia Prokopová zvítězila v premiérovém ročníku Czech ProMiniGolf Tour, když se krátce před třetím podnikem v Hradci Králové představila na dvoudenní exhibici pro Českou televizi.

I přes obrovský handicap se zraněným zápěstím pravé ruky absolvovala v srpnu Olivia Prokopová US Open, na kterém zvítězila v kategorii žen a společně s Bradem Lebo i v kategorii dvojic. V nejprestižnější kategorii PRO obsadili vynikající druhou příčku.

V září sice Olivia Prokopová odcestovala opět do Spojených států amerických na US Masters, ale k obhajobě titulu nedošlo, jelikož zraněné zápěstí úřadující šampionce start nedovolilo.

Ihned po té Olivia Prokopová sezónu 2015 definitivně ukončila, aby se v listopadu a prosinci podrobila komplexnímu vyšetření a léčbě zraněné ruky.

První měsíce nové sezóny patří v podání Olivie Prokopové dlouhodobé rekonvalescenci zraněného zápěstí.

Do turnajového dění se Olivia Prokopová zapojila až 4. července, kdy ve Stříteži u Třebíče zvítězila na Czech Championship a Czech Open jak v kategorii žen, tak i v kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví, čímž si výborně rozehrála i Czech Masters, do kterého byly oba podniky započítávány.

Na přelomu července a srpna si Olivia Prokopová vyzkoušela nejen práci rosničky v brněnském rádiu Kiss Hády, ale zejména se aktivně zapojila v jihomoravské metropoli do šestitýdenní akce OLYMPIA miniGOLFOVÉ LÉTO, kde jí patřily hned celé dva dny.

Obnovené zranění pravé ruky vedlo v září Olivii Prokopovou k navázání dlouhodobé spolupráce s renomovanou fyzioterapeutkou Dobroslavou Matesovou

Na říjnové US Masters pak i díky nižším tréninkovým dávkám sice zvonu vybojovala titul v kategorii žen, ale v absolutní kategorii byla více než zklamaná z celkové sedmé příčky.

Obdobného výsledku dosáhla na následném mistrovství světa v Crazy golfu, kde vybojovala již desátý titul mistryně světa, ale v kategorii absolutní (společně s muži) jí patřila čtvrtá příčka, když od stříbra jí dělily pouze dva údery.

Vše si Olivia Prokopová vynahradila při listopadovém Czech Masters, kde opět kralovala jak kategorii žen, tak popáté v řadě i kategorii absolutní.

Ve čtvrtém lednovém týdnu pokřtila Olivia Prokopová společně s fotbalovou legendou Antonínem Panenkou katalog cestovní kanceláře Czech Sport Travel a v prostorách indoor adventure-golfového centra v pražské O2 Aréně předvedla velmi zdařilou exhibici.

V úterý 22. března se v berounském společenském domě Plzeňka uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety „Sportovec Středočeského kraje za rok 2015“. Z rukou místopředsedkyně Středočeské krajské organizace ČUS a tajemnice Okresní unie sportu Rakovník Ireny Lehárové a ředitele Vzdělávacího institutu Středočeského kraje Mgr. Jiřího Holého převzala plaketu za pátou příčku v hlavní kategorii jednotlivců dvacetiletá hráčka rakovnického Putt-golf clubu JM20 Olivia Prokopová.

Až třiadvacátou a tím pádem velmi nelichotivou pozici zaujímala po první dnu US Open, které se konalo na dvou hřištích v pennsylvánském Center Valley, jednadvacetiletá Olivia Prokopová, která se druhý den nadechla k mocnému finiši a nakonec obsadila v kategorii PRO šestou příčku, když suverénně zvítězila v kategorii žen a společně s Joey Graybealem i v kategorii dvojic.

Až čtyřiadvacátou příčku obsadila Olivia Prokopová v anglickém Hastings na World Crazy Golf Championship, což bylo pro bývalou mistryni světa v tomto odvětví druhé nejhorší umístění v historii. Zklamání nezmírnil ani fakt, že se opětovně stala mistryní světa v kategorii žen.

V srpnu sice Olivia Prokopová ovládla pošesté v řadě Czech Masters, které se konalo v Úžicích u Kralup, ale již o necelé dva měsíce později zaznamenala na vrcholu sezóny – US Masters, které bylo v jihokarolínském Myrtle Beach silně ovlivněno ničivým hurikánem Matthew, opět velmi nelichotivého umístění. Zvítězila sice opět v kategorii žen, ale v nejprestižnější kategorii PRO skončila až šestnáctá.

Krátce před koncem roku otevřela Olivia Prokopová slavnostně dvanáctijamkový krytý areál adventure golfu v Hradci Králové.

května se pak společně s účastníkem dálkové Rallye Dakar 2017 Lukášem Kvapilem aktivně účastnila v Lysé nad Labem části pětidenního veletrhu Regiony ČR 2017, jehož pondělní část nesla název „Den s osobnostmi Středočeského kraje“.

Druhý červnový víkend přinesl Olivii Prokopové sladké ovoce. V anglickém Hastings se podruhé v kariéře stala absolutní mistryní světa v Crazy golfu.

O týden později otevřela Olivia Prokopová exhibicí slavnostně areál Adventure golfu ve Žluticích.

I červenec byl Olivii Prokopové nakloněn. V Oceanport získala již třetí titul mezinárodní mistryně USA za absolutní vítězství na US Open. Byl to již její celkově pátý titul z Major turnajů US PMGA, čímž se vyrovnala Dannymu McCaslinovi a společně s dvěma tituly z mistrovství světa si upevnila vedoucí příčku v počtu všech titulů.

Olivii Prokopové se dařilo i na domácí scéně. V srpnu posedmé v řadě dominovala v Nesuchyni Czech Masters.

Přestože říjnové US Masters nevyšlo Olivii Prokopové zcela podle představ, když sice zvítězila v kategorii že, ale v absolutní kategorii si odnesla „pouze“ desátou příčku, vstoupila uvedením do Síně slávy US PMGA (Hall of Fame US PMGA) mezi legendy Adventure golfu.

Úspěšný rok završila Olivia Prokopová vítězstvím v Czech JM20 Match Play.