Prokopové tým obhájil britský titul

Poslední zářijový víkend přinesl v anglickém Hastings pro dvanáctiletou hráčku rakovnického Putt-golf clubu CONDOR Olivii Prokopovou zisk dalších trofejí.
Nejprve v sobotu nastoupila společně s Davem Hardingem v British Minigolf Association Doubles Championships, tedy v britském mistrovství dvojic. Po sehrání osmi duelů, ve kterých šestkrát zvítězili, jednou remizovali a odešli poraženi pouze od pozdějších vítězů Tima Daviese a Teda Mc Ivera, obsadil tento česko-anglický pár stříbrnou pozici. „Byl to velice zajímavý formát soutěže. Na jednotlivých jamkách se hráči v úderech střídají, takže jde mnohdy o taktiku, kdo na které jamce začne,“ přibližuje Olivia Prokopová.

A právě vítězný a stříbrný pár tvořil v neděli čtyřčlenné družstvo Planet Hastings Crazy Golf Club, které nastoupilo v BMGA British Club Championships, tedy v jednodenní mistrovské soutěži smíšených družstev. Po pěti vítězstvích a jedné porážce mohla jako první nad hlavu zvednout podruhé v řadě pohár pro mistry Velké Británie právě Olivia Prokopová. „Byla naším jasně nejlepším hráčem. Bez ní bychom titul jen těžko získali,“ glosoval Tim Davies, čtyřnásobný mistr světa v Crazy golfu.
„Určitě byla i nejlepším hráčem celého šampionátu. Je to velký soupeř, který je až neuvěřitelně chladný, když je pod tlakem. Teprve nyní jsem si uvědomil, jak je vůbec mladá! Má vynikající způsob, jak zvednout své spoluhráče. Prostě budoucí světový šampión,“ nešetřil komplimenty na adresu Prokopové Andy Exall z bronzového celku Tunbridge Wells a loňský vicemistr světa.
„Členové jednotlivých týmů se neustále povzbuzují a hecují, což při ostatních turnajích neexistuje. To mne hnalo dopředu. Navíc mi tyto povrchy maximálně vyhovují. Jsem šťastná, že jsem nezklamala,“ usmívala se Olivia Prokopová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *