Olivia Prokopová nejlepší sportovkyní okresu

V SOBOTU „ŘÁDILA“ V BRITÁNII

Olivia Prokopová nejlepší sportovkyní okresu

Čtvrtečního slavnostního vyhlášení Ankety týdeníku Raport — Sportovec okresu Rakovník 2009 se třináctiletá golfistka Putt-golf clubu STARLIFE Olivia Prokopová nemohla zúčastnit, jelikož si plnila klubové povinnosti v anglickém Hastings. Přesto se s námi alespoň zprostředkovaně podělila o své dojmy: „Je to pro mne obrovské překvapení a zároveň závazek pro další práci. Být již podruhé celkově stříbrná v této anketě, jež je nabitá skvělými sportovci, je výborné. Všem hlasujícím za hlasy děkuji a vítěznému Petrovi Šnídlovi na dálku gratuluji.“

Již o dva dny později stanula Olivia Prokopová na startu jednoho z nejnáročnějších minigolfových turnajů planety. „Ano je to skutečně velice náročné na vše, co s naším sportem souvisí. Člověk se nejen musí poprat s nevlídnými klimatickými podmínkami, ale hlavně s náročností turnaje, který je sice sestaven jen na čtyři okruhy, ale každý z nich se hraje na jiném hřišti! Byl to tedy náročný týden na přípravu. Pořadatelé mne po celou dobu pasovali do role největšího favorita, což mi naštěstí můj realizační team zatajil.“

Putt-golf club STARLIFE kladl před Olivii hned dva cíle: Dokázat, že je dnes nejkomplexnější minigolfistkou planety a porazit na domácí půdě a na hřištích, kde se každoročně pořádá mistrovství světa, úřadující mistryni světa Jo Williamson a mistryni světa z roku 2007 Ruth Bullin (v roce 2008 se Olivia šampionátu z důvodu startu na Turnaji mistrů nezúčastnila, v roce 2007 skončila stříbrná). Druhým cílem bylo proniknout mezi dvaačtyřiceti účastníky mezi desítku nejlepších.

„Oba cíle jsem maximálně splnila, i když mne celkové umístění mezi muži trochu mrzí. Nedokázala jsem se vyvarovat minimálně tří školáckých chyb. Nakonec jsem skončila na čtvrté příčce, když jsem prohrála v náhlé smrti se Seanem Homerem. V kategorii žen jsem skončila první. Druhá byla Ruth Bullin (celkově devátá) a třetí Jo Williamson (celkově šestnáctá). Každopádně se ale jednalo o tu nejlepší přípravu a ráda bych se příští rok na tento podnik vypravila znovu,“ zhodnotila své účinkování Olivia Prokopová.

Putt- golf club STARLIFE měl ve startovním poli ještě jedno želízko v ohni, kterým byl Petr Mendík, jenž v kategorii Open obsadil třicátou příčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *