Přežili jsme apokalypsu Myrtle Beach

Čtyři dny v „bezpečném“ azylu města Florence, kam byla evakuována z Myrtle Beach, dějiště největšího a nejprestižnějšího turnaje světa v Adventure golfu – US Masters, přečkala spojená pětičlenná výprava rakovnických klubů PGC JM20 a GWC.

Přežili jsme apokalypsu Myrtle Beach

„Ani ve Florence to nebyl žádný med. V sobotu ráno to tam zachvátil okraj Hurikánu Matthew a bylo to dílo. Více než dvacet hodin jsme byli na motelovém pokoji úplně po tmě, bez proudu, wifi, mobilního připojení. Co se dělo venku, to se nedá popsat. A v tom nejhorším museli rodiče odvézt trenéra Špidru na letiště do Atlanty.  Vrátili se znavení až po čtrnácti hodinách,“ rekapituluje dvojnásobná vítězka US Masters Olivia Prokopová.

I přes varování se zbývající čtyři členové vydali v neděli ráno nazpět do Myrtle Beach. „Cesta byla příšerná. Tolik popadaných stromů, zatopených oblastí a pobořených domů, co jsme míjeli… Ještě horší to bylo ale v samotném Myrtle Beach. Dostali jsme se do jeho jižní části, kde máme pronajatý dům v jednom resortu. Celý resort je uzavřený, ale pustili mne s jedním zaměstnancem dovnitř pro hole a oblečení. Než jsme se dostali k našemu domku, plakala jsem. Desítky pobořených domů, popadané stromy. To nejhorší mne ale čekalo. Náš dům neměl půl střechy! Ležela na zemi před ním. Musela jsem se pod ní podplazit dovnitř, rychle sebrat potřebné a zase zpátky. Ostatní věci tam stále máme. Kdy se budeme moct vrátit, je ve hvězdách.“

Minigolfisté se v neděli ale nedostali ani k tréninku. „Jeli jsme na hřiště Aloha, kde jsme potrénovali, ale když jsme chtěli přejet do severní části města, byla silnice uzavřena vojáky US ARMY. Takže někteří hráči, kteří se již do města dostali, trénovali jedno hřiště, druzí druhé… Navíc se nebylo dlouho ani kde najíst, co nakoupit, protože nikde nešla elektřina. Nefungovaly ani čerpací stanice. Všude jen záchranáři odstraňující mnohamilionové škody. Sehnali jsme tedy navečer jeden motel, který už byl na proud připojen, a měli jsme to jen tak tak, protože od šesti večer do šesti ráno je zde zákaz vycházení.“

Od pondělí by se měla česká výprava už připravovat na obou hřištích. „Zítra už by měli dojet poslední hráči a přístupna budou obě hřiště. Turnaj proběhne, ale na přípravu zbývají jen tři dny…,“ uzavírá Olivia Prokopová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *