Rozhodnutí z dílny „Chytré horákyně“

Nejprestižnější světový adventure-golfový turnaj – US Masters, který se každoročně koná v jihokarolínském Myrtle Beach, žije opět po roce svým bouřlivým životem. Na šestatřiceti jamkách hřišť Hawaiian Rumble a Pineapple Beach se opět po roční pauze, jež byla zapříčiněna dlouhodobým zraněním zápěstí pravé ruky a kvůli kterému musela dvojnásobná vítězka z let 2012 a 2013 svoji loňskou obhajobu vzdát, již téměř týden trénuje i profesionálka Olivia Prokopová z rakovnického Putt-golf clubu JM20.

Rozhodnutí z dílny „Chytré horákyně“

„Musím popravdě říct, že to není žádný med. Od prvního dne mi ruka bolí úplně stejně jako před rokem. S tím jsem sem ale letěla a podruhé už z turnaje prostě neodstoupím, byť každou ránu odehraji v obrovských bolestech. Fyzioterapeutka Dobroslava Matesová, se kterou jsme v telefonickém spojení, mi na tento fakt upozorňovala, protože jsme společně měly k nápravě jen pět týdnů a celý proces uzdravení bude trvat přibližně šest měsíců,“ říká Olivia Prokopová.

Její jednotlivé rány sice vypadají opticky i přes zdravotní handicap dobře, ale zkušený realizační tým dobře tuší, že to není ono. „Jednoduše by to na nejvyšší patra, o která bych samozřejmě znovu ráda usilovala, v žádném případě nestačilo. A to už vůbec nehovořím o tom, že se letos sejde největší konkurence v historii!“

I pro výše zmíněné došlo po pouhých třech tréninkových dnech k rozhodnutí ve stylu Chytrá horákyně. „Bude to takový prasopes, který jsem ještě nikdy nevyzkoušela, ale snad bude po různých konzultacích fungovat. Prostě půjdu v následujících čtrnácti dnech jen kola ve stylu 3+2 s přestávkami stále dokola. Nic to samozřejmě nezmění na bolesti, ale bude to ta zábavnější část přípravy a snad budu na bolest i méně myslet. V jiných letech jsem šla první kola až po minimálně čtrnácti dnech, a to maximálně jen tři dny. Nyní to otočíme, na čemž jsme se shodli jak s tátou, tak i s mými sparing-partnery Milanem Sýkorou a mají mamkou. Doufám, že jim dvěma její přípravu tímto nenaruším, protože to je příprava ve stylu oblečená-neoblečená,“ uzavírá Olivia Prokopová.

„My jsme Olivii jen a jen podpořili, když s Honzou s tímto přišli. Pro nás je prioritní její výkon, kterým by měla nejen potvrdit pozici nejlepší hráčky planety mezi ženami, ale i příslušnost k absolutní špičce mezi muži, jimž několik let absolutně kralovala. Pro naši dvojici budou zadostiučiněním stupně vítězů mezi ženami, když loni například chybělo na zlato sedm, na stříbro čtyři rány. Co se týká Olivie, může být nakonec mezi profíky třeba ráda za desátou příčku, nebo také zklamaná z bronzu. To se nyní jen těžko odhaduje,“ hovoří téměř unisono Milan Sýkora a Libuše Prokopová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *