Prokopová upevnila vedení

Jen shoda nešťastných náhod by snad mohla připravit o jeden z cenných kovů v kategorii profesionálů šestnáctiletou hráčku rakovnického Putt-golf clubu STARLIFE Olivii Prokopovou, která je po deseti odehraných kolech v čele celého startovního pole Mezinárodního mistrovství Spojených států amerických – US Open – v Adventure golfu, které se koná v Bransonu v Misouri.

Prokopová upevnila vedení

Téměř s jistotou se česká hráčka stane potřetí v řadě vítězkou kategorie žen, kde už její náskok činí více než šedesát ran, a společně s Bradem Lebo také pravděpodobně ovládnou kategorii dvojic, ale o titulu nejcennějším není stále s určitostí rozhodnuto.

Prokopová nastoupila do pěti sobotních kol zhurta a po jedenácti odehraných jamkách narostl její jednoúderový náskok na devět ran. „Utvořila jsem nakonec rekord hřiště a na mých 32 ran nedokázal nikdo zareagovat. Postupně v dalších kolech náskok narostl až na dvanáct ran, ale zkazila jsem celkové deváté kolo a bylo z toho ran už jen pět. Naštěstí jsem zmobilizovala všechny síly a opět jsem Bradovi Lebo v desátém kole odskočila na osm ran, které nás dělí před zítřejšími dvěma finálovými koly.“

Třetí Rainey Statum ztrácí na Prokopovou již sedmnáct ran, čtvrtý Matt Mc Caslin dokonce devatenáct, a proto se dá předpokládat, že Olivia Prokopová poprvé v kariéře vystoupá při US Open na stupně vítězů i v této kategorii.

O jak cenný pohár se bude jednat, rozhodnou dva nedělní okruhy, jejichž konec je předpokládán zhruba v 19:00 SEČ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *