Nominace zaskočila i potěšila

Zatímco se Olivia Prokopová, patnáctiletá golfistka rakovnického Putt-golf clubu STARLIFE, připravuje již několik dnů v jihokarolínském Myrtle Beach na letošní ročník US Open ve své prioritní disciplíně Adventure golfu, obdržela od prezidenta Českého minigolfového svazu Ing. Radka Doležela nominaci na srpnové Mistrovství světa juniorů na takzvaně standardních površích, mezi které patří eternit a beton.

Nominace zaskočila i potěšila

„Musím přiznat, že mne to příjemně překvapilo a zároveň potěšilo. Už pár dnů před tímto telefonátem jsem se dozvěděla, že mi ve světovém žebříčku těchto povrchů patří šestá příčka a že jsem nyní nejvýše postavenou českou hráčkou. A to se této disciplíně vůbec nevěnuji – maximálně jednou za rok,“ uvedla s potěšením v hlase Prokopová.

O tom, zda do ruské Soči v srpnu odcestuje, se musí rozhodnou v několika nejbližších dnech. „Není to vůbec jednoduché a všichni kolem mne mají zamotanou hlavu. Svaz nedisponuje v současné chvíli žádnými finančními prostředky, takže každý z nominovaných musí odcestovat za své. Přesto jsme začali už i odtud z USA vyřizovat víza a potřebné formality, abych mohla se svým mini-teamem v srpnu letět. Doufám, že vše dobře dopadne, i když mne mrzí, že se nepostaví z výše uvedených důvodů dívčí družstvo, které by mělo obhajovat titul mistryň světa, který jsme získaly před dvěma roky v Budapešti. Osobně ale nechci nominaci, jíž si fakt vážím, nechat ležet ladem, takže bych ráda nastoupila alespoň v kategorii jednotlivců.“

Kamila Elsnicová, Rakovnický deník

Popiska: Postaví se opět po dvou letech Olivia Prokopová na mistrovství světa na eternitové dráhy? Foto archiv OP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *