Zlepšení až se starou hrou

Nespokojena odjížděla z víkendového Western Open, které se pod záštitou Professional Putters Association konalo v texaském Killeen, patnáctiletá hráčka hráčka rakovnického Putt-golf clubu STARLIFE  Olivia Prokopová.

Zlepšení až se starou hrou

„V sobotu jsem první dva okruhy zahrála celkem jakž-takž uspokojivě – 28 a 29 úderů, ve třetím jsem se o dva údery zhoršila, ale pak přišel totální výbuch v posledním čtvrtém sobotním okruhu, kdy jsem zahrála 35 úderů. Vůbec jsem se nemohla dostat do úderu. Bohužel to pokračovalo i v prvním nedělním kole, kdy jsem i přes osm es zahrála 36 úderů. Ještě jeden okruh jsem zkusila míření, které jsem v tomto turnaji chtěla vyzkoušet, ale zlepšení bylo jen o čtyři údery. Na poslední dvě kola jsem se tedy vrátila ke své staré hře a byl z toho nejlepší výsledek 24 úderů a hned na to v posledním kole 27 úderů. Nestačilo to ale na lepší než sedmadvacátou pozici, i když původní plán jsem měla do šestnáctky, posléze aspoň do pětadvacítky,“ rekapituluje Olivia Prokopová, jež opět mezi muže profesionály nastoupila jako jediný zástupce něžného pohlaví.

O čtyři příčky a dvanáct úderů hůře zahrál Oliviin sedmačtyřicetiletý sparring-partner Václav Leitner. „Byla to pro nás oba hlavně příprava na nadcházející US Open v Oliviině prioritní disciplíně – Adventure golfu. Takže vše svůj účel splnilo. Ona bude samozřejmě nespokojená, ale když se vrátí ke své staré hře, bude v Myrtle Beach určitě opět bojovat o příčky nejvyšší. Na tomto povrchu by mohla mít svůj vrchol až tak za pět let, což si také sama uznale stanovila. Nyní je pro ni důležité, že se i tak dokázala kvalifikovat na podzimní National Championship, kde jí ještě jednou a naposledy pomůže s tréninkem Marek Špidra, což je přímo vynikající,“ zhodnotil Václav Leitner.

Kamila Elsnicová, Rakovnický deník

Popiska: Olivia Prokopová neskrývala zklamání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *