Štěstí přeje připraveným…

Děda Komárek z Loukova, jehož ve filmu Na samotě u lesa ztvárnil nezapomenutelně Josef Kemr, by to řekl daleko pregnantněji. Já jen řeknu, že prší a prší…

Štěstí přeje připraveným...

Připadáme si jako v tenisovém Wimbledonu. Pořadatelé kvůli dešti zrušili sobotní trénink, a to všem bez výjimky, i když my jsme byli odhodláni trénovat i v provazech vody.
Ty dlouhé hodiny na hotelu byly k nevydržení. Táta pracoval na svém PC, my ostatní jsme leželi na postelích, hovořili s rodinami po Skype a surfovali po netu.
Táta našel přesně polohu, kde se nacházíme, a zjistil, že se pár minut od nás na jih v Joliet nachází slavná věznice Prison, která byla vystavěna již v roce 1858 až pro 1300 vězňů a vedle které vyrostlo před několika nové vězení Stateville, a tak jsme se tam odpoledne zajeli podívat. Bohužel až dvě hodiny po prohlídce… Škoda, mohli jsme možná něco vidět, protože Prison dnes slouží filmovému štábu k natáčení seriálu Útěk z vězení.
Dnes ráno (neděle) je sice venku také zataženo, ale neprší. Za chvíli vyrazíme na trénink. Naštěstí máme oproti soupeřům všech osmnáct jamek ze středy a čtvrtka zmapováno, co se týká základních úderů. Ty budeme s Milanem pilovat, Marek bude mapovat dohrávky. Snad se mu to společně s tátou během dneška a zítřka podaří, abychom se už zbytečně nezdržovali.
Štěstí totiž přeje připraveným…

Olivia Prokopová, US Open 2009, Chicago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *