Nakonec vybojovaný bronz!

Poslední dva nedělní finálové okruhy letošního US Open v Adventure golfu, které se konalo v americkém Chicagu, přineslo rozuzlení v podobě třetí  příčky v kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví pro sedmnáctiletou hráčku Putt-golf clubu JM20 Olivii Prokopovou, která tak zaznamenala v posledních třech sezónách na major turnajích ze série USPMGA sedmé stupně vítězů v řadě, což ještě žádný z hráčů v historii nedokázal.

Pořadí před finálovými okruhy bylo následující: 1. D. Mc Caslin 358; 2. Nichols 359; 3. Lacey 360, 4. Prokopová 362; 5. Tally 363 a 6. M. Mc Caslin 371.

V prvním finálové kole zahrála Prokopová 34 ran a dostala se na třetí pozici. Vedl Nichols – 392 rány, kterého vždy s odstupem dvou ran následovalo kvarteto D. Mc Caslin, Prokopová, Lacey a Tally.

V posledním okruhu se hráči téměř hlídali: Nichols, Mc Caslin, Lacey i Tally zahrály shodně 36 ran. Prokopová o jednu ránu více, přesto uhájila celkovou třetí pozici.

„Jsem nesmírně šťastná, že se mi to povedlo. Byl to asi nejnáročnější turnaj, co jsem za poslední roky hrála. Tolik tablet, co jsem proti bolesti spolykala, nespolykám za celý rok. Díky všem, co mi podporovali. Jsem ráda, že jsem absolvovala tu dlouhou přípravu, která mi byla umožněna v Úžicích. Ve středu uvidím, co se mnou bude dál,“ uvedla šťastná Olivia Prokopová.

Té v kategorii žen patřila první příčka, když druhou Astru Miglane Stanwyck odsunula na druhou příčku o 44 rány, třetí Barbaru Mingo o 58 ran.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *