Prokopová zaujímá před finále druhou pozici

Skvělou šanci na premiérový zisk některé z cenných trofejí v kategorii profesionálů bez rozdílu pohlaví má na letošním Turnaji mistrů v Adventure golfu, který hostí hřiště Pinneaple Beach a Hawaiian Rumble v jihokarolínském Myrtle Beach, patnáctiletá hráčka rakovnického Putt-golf clubu STARLIFE Olivia Prokopová.

Ta se po prvním dnu, kdy byly na pořadu čtyři okruhy, dělila se Švédem Locknerem o průběžnou první pozici, v následujících šesti pátečních okruzích klesla na příčku druhou. „Nevyšlo mi druhé kolo na Pinneaple Beach, kde jsem udělala několik chyb, kterých dokázal Lockner využít. Na mých 36 ran odpověděl osmadvacítkou. Naštěstí jsem se vzpamatovala a zahrála jsem také 28. To samé jsem zopakovala i na Hawaiian Rumble, ale Locknerův náskok před zítřejším dvoukolovým finále je i tak sedm ran,“ vypočítává Olivia Prokopová.

Osudnými se jí tak mohou stát dva její přemožitelé z posledních dvou hlavních turnajů sezóny. Vedle Švéda Locknera, jenž Prokopovou porazil o tři údery na Czech Open, i Američan Greg Newport, loňský vítěz Turnaje mistrů, který nad mladou českou reprezentatkou zvítězil před třemi týdny při National Championship.

„Je za Olivií o pouhý jeden úder, ale nahoru se zítra budou tlačit i další hráči, kteří mají za svoji dlouholetou kariéru velice bohaté zkušenosti. Olivia ale po některé z trofejí v této nejprestižnější kategorii moc touží, protože loni zde byla o úder čtvrtá, že snad svoji roli letos už zvládne. Odhodlaná je dostatečně,“ předpokládá kouč Aleš Vlk.

Prokopová je již nyní téměř jistou vítězkou kategorie žen, jelikož před druhou v pořadí, naturalizovanou Američankou Astrou Miglane Stanwyck, má již úctyhodný náskok 31 ran.

Druhý z Čechů, amatér Michal Běhounek, stále bojuje ve své kategorii o kov nejcennější . Ze třetí pozice ztrácí na amatérského lídra pouhých pět úderů. „Zítra do toho půjde i velmi riskantními údery. O třetí příčku už téměř nemůže příjít, protože před čtvrtým v pořadí má náskok dvaceti ran. Lepší zariskovat na zlato, než se spokojit s bronzem,“ uzavírá manažer výpravy Jan Prokop.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *