Finišuje se na všech frontách

Čtrnáctiletá hráčka rakovnického Putt-golf clubu STARLIFE Olivia Prokopová se o následujícím víkendu zúčastní v čínském Kunmingu premiérového ročníku China Open v minigolfu a celý týden nám přináší pravidelné informace.

„V úterý jsme začali s finální přípravou na turnaj nejen my – hráči, ale i organizátoři. To, co se dělo na hřišti a v jeho přilehlých prostorách, nemá obdoby. Alespoň my s tátou jsme to ještě nikdy nikde neviděli.

Vystřídaly se zde prakticky desítky profesí. Zahradníky počínaje a natěrači konče. Luxovaly se jednotlivé jamky, kytovalo a natíralo se už i tak bezvadně natřené zábradlí, vyměňovala se voda v jezeru, kolem kterého je hřiště postaveno, dolaďovaly se sebemenší detaily!

Na instruktáž přišlo sedm rozhodčích, se kterými jsme více než hodinu společně s tátou procházeli jednotlivé úseky a názorně předváděli, jak se to které pravidlo uplatňuje v praxi. Celkem se bude o sobotní a nedělní organizaci starat pětasedmdesát pracovníků.

Edward prostě nechce při premiérovém ročníku China Open ponechat nic náhodě. Proto také dnes přiletí jeho velký přítel Bob Detwiler, prezident americké minigolfové asociace. Společně s tátou by měli večer debatovat o možnosti vzniku zbrusu nové světové asociace a Světového poháru, jehož jeden podnik by mohl být i v Česku. V areálu se včera objevily i desítky sponzorů, pro které byl připraven program s večeří a kteří se se mnou dlouho fotili. Nikterak to ale nenarušilo moji přípravu, která – jak už jsem řekla – také finišuje. Včera jsem „vytočila“ více než třicet okruhů a táta říká, že s celkem uspokojivým průměrem. Má přehled o soupeřích, takže asi ví, co říká. Ale uvidíme až v sobotu a v neděli. Musím se se vším poprat.. ., i když ten tlak a očekávání jsou obrovské…“

Olivia Prokopová, Kunming, Čína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *