Obhájila vydobyté pozice

Ve vynikající formě zastihl třináctiletou hráčku rakovnického Putt-golf clubu CONDOR Olivii Prokopovou tři týdny po skončení US Open i další z podniků US ProMiniGolf Tour v arizonské Sedoně, kde se konal VII. ročník First Piggy ILX Open.

Obhájila vydobyté pozice

„I když jsem hřiště znala z předchozích čtyř let, nejednalo se o nic jednoduchého, protože jsme zvolili ty nejriskantnější herní systémy, na které si někteří muži vůbec ani netroufli. Bylo to i z toho důvodu, že se na tamním hřišti bude příští rok konat US Open. A také to znamená jedinou cestu, jak proniknout do desítky nejlepších,“ uvádí k přípravě Prokopová.
Ta se od úvodního úderu usadila na čele celého startovního pole kategorie Open, kde setrvala tři z celkových osmi okruhů. „Bohužel jsem mírně pokazila čtvrté kolo, což se na těchto površích tvrdě trestá. Spadla jsem na průběžnou třetí příčku, a když jsem v kole šestém zahrála jen průměrný výsledek, znamenalo to další sestup. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem dokázala vyrovnat rekord hřiště v počtu es na jedno kolo, který dosud držel Švéd Jesper Andersson s jedenácti esy.“

Prokopová tak nakonec v Sedoně obsadila v prestižní kategorii Open šestou příčku, v kategorii žen se již potřetí radovala ze zlatého poháru, po páté v řadě pak i z triumfu v kategorii juniorů. „Jsem šťastná, že jsem dokázala obhájit prvenství mezi ženami a nakonec i šesté místo mezi muži je moje nejlepší umístění na tomto turnaji. Důležité ale bude, abychom zde uspěli příští rok při US Open. Hned od listopadu tomu přizpůsobíme veškerou přípravu,“ uvedla krátce po slavnostním vyhlášení Olivia Prokopová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *