Olivia Prokopová na prahu nové sezony

V den svých dvanáctých narozenin – 9. dubna 2007 – absolvovala Olivia Prokopová tiskovou konferenci za účasti novinářů z Deníků Bohemia, MF Dnes, týdeníku Raport, Českého rozhlasu a kabelové televize ATS – FCA TV.

Olivia Prokopová na prahu nové sezony

Olivia Prokopová platí za velkou bojovnici a obávanou soupeřku. Ale i sport má svůj vývoj a zůstat na chvíli stát, často znamená ztratit kontakt s těmi ostatními. I proto se na začátku sezóny 2007 společně s otcem a manažerem Putt-golf clubu CONDOR rozhodla k několika krokům. Tím prvním byla změna trenéra. Místo Marka Špidry se po boku Olivie postavil Josef Vozár, jinak extraligový hráč pražského Tempa, a také slovenský reprezentant.

První otázka tedy zněla: Proč?
„My jsme trenéra tak úplně nevyměnili, spíš bych řekl, že došlo k doplnění týmu. Marek je časově velmi vytížený, a tak jsme většinu trenérské zátěže přenesli na Josefa Vozára, prozatím, řekněme, na rok. Takže spíše takové rozšíření týmu. Je to vlastně také staronové rozšíření, protože s panem Vozárem jsme spolupracovali už v letech 2001 a 2002, kdy jsme společně trénovali v Ústí nad Labem,“ řekl na vysvětlenou Jan Prokop a hned doplnil, že do týmu samozřejmě nadále patří i kondiční trenér Petr Mendík.
Snad náhodné setkání v letošním lednu vedlo k nové etapě této spolupráce. Slovo dalo slovo a myšlenky přešly v činy.
„Olivii věnuji většinu volného času, který tak vlastně dělím mezi svůj trénink a její přípravu. Jinak pracuji v jedné pražské společnosti, a tak mi minigolf zabírá všechna volna. Zatím jsme víceméně na startu, seznamujeme se, hledáme ideální systém, protože Olivie a já hrajeme vlastně odlišné povrchy, a tedy i jiný systém hry. Zatím nemohu říci, nakolik se naše tréninky budou lišit od Markových, ale nepředpokládám, že odchylky budou nějak veliké,“ zapojil se do rozhovoru trenér Josef Vozár.

Doplnění týmu je podle všech zainteresovaných velice prospěšným tahem. 
„Součástí naší dohody je i to, že Olivia bude hrát na evropských površích českou ligu za Tempo Praha, kde pomůže juniorskému i ženskému týmu. Rádi bychom, aby absolvovala celý soutěžní rok, ale prioritou pro ní stále zůstává Adventure golf, tedy americká tour,“ dodal Josef Vozár.

To znamená, že Josef doprovodí Olivii i za oceán. Nabízí se otázka, zda i jeho, co by zkušeného evropského hráče, americké turnaje lákají. Budete za mořem jen v roli trenéra, nebo si také zahrajete?
„Nejbližší naše společná akce bude US Open v Myrtle Beach v květnu. Původně byla dohoda o pouhém trénování, ale nakonec to zkusím i na jamkách. Nastoupím v jednotlivcích a navíc s Olivií i v družstvech. Ale vím, že přechod na tamní povrchy nebude zrovna jednoduchý.“

Účast rakovnického družstva v US Open? To je novinka, prozradíte něco víc?
„Na turnajích kromě jednotlivců probíhají samozřejmě i soutěže družstev. Od tamní asociace jsme dostali povolení postavit do turnaje i družstvo, a tak do toho půjdeme – kapitánkou bude Olivia.“
Na golfovou dvojici Prokopová – Vozár čekají tradiční turnaje v rámci americké tour. Již v dubnu odletí na US Open. Následují turnaje v Sedoně, Pinnetopu a US Masters. Cíle jsou jasné již dopředu. „Chtěla bych všude bojovat o prvenství v kategorii žen a v kategorii Open o desátou příčku. To bych byla spokojená,“ uvedla Olivia Prokopová, která se letos navíc ještě představí na Irish Open, British Open a Mistrovství světa v Crazy golfu.

Olivia je jednou z těch sportovních hvězd, které se na vrcholové akce připravují doslova v domácích podmínkách, podobně jako třeba rychlobruslařská rekordmanka Sáblíková. Blýská se i jí na lepší časy?
„Ano i ne. Díky spojení s výrobcem povrchů a drah Gardengolf budeme mít k dispozici nový špičkový povrch, ale stále to bude jen u nás na zahradě za domem. Tam také s panem Vozárem trénují. Samozřejmě máme v hlavě nějaké plány, rádi bychom zlepšili podmínky pro trénink a umožnili tak Olivii růst ve špičkovou hráčku. Sen o hřišti amerických parametrů je ale zatím jen opravdu snem,“ shodli se závěrem nový trenér Olivie Prokopové Josef Vozár s manažerem klubu Janem Prokopem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *